şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
2363 entry daha
  • çok değişik bir devlet. avuç kadar toprağa yerleş, rusyasından başla almanına, çinlisine hepsini yen, koskoca çin'i bile uyuşturucu bağımlısı yap, hindistanı ve daha pek çok ülkeyi sömürgene al, 2 kıtayı ele geçir, siyahileri hayvan gibi bağla, sömürge işçisi olarak kullan ama sana hayran olsunlar. dilin tüm dünyanın dili olsun.
    adamlar arapları osmanlıya karşı, müslümanları müslümana karşı ayaklandırıyor. bi yerde yahudi dostluğu yaparken öte tarafta gemilerini torpilliyor, hindistanda budistlere karşı müslümanı destekliyor, çin'de şeker-ipek vs isyanı yüzünden çini uyuşturucu bağımlısı yapıyor, amerikada, yeni zelenda da, avustralyada koloni kurup yerlilerin içinden geçiyor, kurtuluş savaşı veren vatan evladına karşı, kuvayi milliyeci deliler diyen gazetecileri fonluyor, anadolunun içinden geçerken istanbulda balo düzenliyor, şehrin anahtarını filan alıyor, türkiye'de kurtuluş savaşını vermiş komutana karşı tarikatları ayaklandırıyor, keşke yunan galip gelseydi fikrini övdürtüyor. gerçekten inanılmaz, o nüfusla ve o nüfustan yaratılmış hayran kitleleriyle dünyayı parmağında oynatıyor.
    dünyada büyü diye bişey varsa kesin o da bunların tekelinde çünkü dünyayla kıyaslandığında ufacık bir devletin bu kadar ülkeyi ve insanı sömürmesi, birbirine kırdırması gerizekalılıkla açıklanamaz.

    edit: iş bu entrydeki büyü kelimesinim mübalağa amaçlı kullanıldığını anlayamayacak kapasitede misiniz gerçekten? ona da mı açıklama yapalım. altına sırf bu kelime üzerinden satırlarca yazı yazmış adam. he süper zeka büyüden olmuş he. bu kadar da olamaz şöyledir diye mübalağa yapmışız, adam koşmuş ispata gelmiş. bi sen biliyosun sanayi devrimini ellam biz şok, biz şaşkın. ingilizlerin azıcık nüfusla gittiği tüm coğrafyalarda yaptığı manipülasyon ve nefret-hayranlık sınırı arasında git gel yapan politikadır bu entrynin konusu.
    debeye niye girmişmiş, büyü yaptım büyü ondan girmiş.
56 entry daha

hesabın var mı? giriş yap