şükela:  tümü | bugün
  • büyük sanatçı(!) ahmet kaya'nın ingiltere erkeği hakkındaki muhteşem tespiti... bunu canlı yayında söylerken tabii ki elinde tespih var. tespih ve bıyık olmadan erkek olunmaz biliyorsunuz... kaldı ki aynı konuşmasında: "bıyıklarımı kesersem entari giyerim" falan diye de çok önemli bir bilgi veriyor kendisi...

(bkz: https://youtu.be/6if5l4g823y?t=1m47s)

bakın açıkçası ingiltere erkeği falan çok da şeyimde değil... zaten eminim ki bu çapta bir adamın kendileri için ibne demesine ingiltere erkekleri de aldırış etmezlerdi. benim sıkıntım bu düzeydeki ve bu zihniyetteki insanların bu ülkede meşhur olması, itibar görmesi ve ülkeden para kazanmasıdır.

mesela kendi açımdan: "keşke şu ahmet kaya denilen adamın adını bile bilmiyor olsaydım, şu oturuşunu, şu tavırlarını, şu çiğ hallerini görmemiş olsaydım" diyebilirim. ama işte gördüm, söylediklerini duydum ve ne yazık ki şu anda böyle birini tanıyorum.

her neyse... ibnelik konusunda derin bilgilerini bizimle paylaştığı için rahmetli ahmet kaya'ya şükranlarımızı sunuyor, kendisini "anabildiğimiz kadar" saygıyla anıyoruz.
  • programın çekildiği yıllar göz önünde bulundurulursa, ülkedeki mevcut batı düşmanlığı ile lgbti akımlarının toplumda kendini saklama pozisyonu göze çarpar. bunların bileşimi olarak da ortaya bu sonuç çıkıyor.

lgbti akımları yeni yeni toplumlarda farkındalık kazanıp sosyal hayatta yer bulabiliyor. o dönemlerde tecrit edilmesi gereken insanlarmış gibi yaklaşılıyordu bu cinsel kimlikteki insanlara. o yüzden dönemin normunu göz önüne almadan gömmek yersiz. bu biraz yavuz sultan selim'e alevi düşmanı, düşünce özgürlüğü düşmanı demek gibi bir şey.

elbette ki bütün bunlar ahmet kaya'nın söylediklerini doğru kılmaz.

yanlış önermedir.