• (bkz: bükemediğin bileği öpeceksin)

  edit: bu başlık benim değildi.
 • bu fotograftaki asil dikkati cekmesi gereken husus, yapilmasi gereken tarihsel tespit, arkadaki siyah hizmetlidir. padisahin sarayinda yetismis harem gorevlisi, dolmabahceyle birlikte yeni devlet baskaninin hizmetine aktarilmis. devlette ve de tarihte devamlilik vardir mi...
 • atatürk'ümüze bayram ziyaretine gelen ingiltere kralının yaptığı şey. akabinde atatürk, ingiltere kralının başını okşamış, ona bayram harçlığı vermiştir.
 • ata'nın elini öpmek için ingiltere'den kalkmış gelmiş ve ata'ya biat ettiğini bildirmiş, bunu takiben kıytırık bir türkçeyle istiklal marşı'nı okumuştur. "izindeyim yüce atam, seninle güldü bu güzel vatan" diye de eklemiştir. sonrasında ilişkiler gelişmiş, elizabeth ile sabiha gökçen aynı bahçede ip atlamış, oyunlar oynamış, kağıttan bomba atan uçaklar yaparak uçurmuşlardır. bunun ardından ingiltere, türkiye cumhuriyeti'ne bağımlı hale gelmiştir ve günümüzde de bu bağlılık devam etmektedir. işte gerçek dünya liderliği böyle olur, sadece anayurdu değil, ingiltere'yi de dört baştan demir ağlarla ören kişi yüce ata'dır.
 • bu aralar facebook'ta herkesin düşünmeden, beynini kullanmadan resmini paylaştığı bir resim. adamın biri yolda atatürk'ün eline sarılmış resmini çekmişler. kompleksli bir şark kurnazı da "atatürk'ün elini öpen ingiliz kralı" alt yazısıyla facebook'ta paylaşmış.
  yahu bu nasıl bir kompleksli düşüncedir. nasıl bir şark kurnazlığıdır. hadi adamın biri bunu yazmış paylaşmış, bizim millet hiç mi düşünmez, azıcık tarih okumaz?

  kadın doğumcu bir arkadaşım resmi ve alt yazıyı savundu: kurtuluş savaşında dumlupınar'da ingiliz'leri yenilgiye uğratmışız, o zamandan beri saygı duyarlarmış. gelip "ata"'nın elini öpmüş kral.

  yahu çanakkale savaşı kurtuluş savaşı değil birinci dünya savaşının cephelerinden biri. cepheyi kazanmışsın 1915 te ama 3 yıl sonra savaşın kendini kaybetmişsin. adam gelip beyoğluna askerini çıkarmış. woodroffe wilson'un bastırmasıyla 1923 te işgali sonlandırmış. ne diye gelip elini öpsün senin. ayrıca kimse de demiyor ki aga bu nedir. el öpme dediğin olay senin kültüründe var adamda yok.

  gerçek kral edward - atatürk görüşmesi 1936'ta gerçekleşti. mustafa kemal kendi terbiyesine ve asaletine yakışır bir şekilde karşıladı kralı. isteyen google'da resimlerini aratabilir gerçek kralı.
 • asılsız bir hikayedir.

  resmin çekildiği tarih ile ingiltere kralının türkiye ziyaret arasında yıllar var. doğrusunu merak ediyorsanız bulması da son derece kolay.

  kimin el öptüğü ile övünme ezikliğini bırakıp bilime yöneldiğimiz gün belki adam oluruz.

  http://yalansavar.org/…-degil-kral-bizi-niye-opsun/
 • (bkz: fuck dedi)