şükela   tümü | bugün
  • (bkz: bükemediğin bileği öpeceksin)

edit: bu başlık benim değildi.
  • bu fotograftaki asil dikkati cekmesi gereken husus, yapilmasi gereken tarihsel tespit, arkadaki siyah hizmetlidir. padisahin sarayinda yetismis harem gorevlisi, dolmabahceyle birlikte yeni devlet baskaninin hizmetine aktarilmis. devlette ve de tarihte devamlilik vardir mi...
  • ata'nın elini öpmek için ingiltere'den kalkmış gelmiş ve ata'ya biat ettiğini bildirmiş, bunu takiben kıytırık bir türkçeyle istiklal marşı'nı okumuştur. "izindeyim yüce atam, seninle güldü bu güzel vatan" diye de eklemiştir. sonrasında ilişkiler gelişmiş, elizabeth ile sabiha gökçen aynı bahçede ip atlamış, oyunlar oynamış, kağıttan bomba atan uçaklar yaparak uçurmuşlardır. bunun ardından ingiltere, türkiye cumhuriyeti'ne bağımlı hale gelmiştir ve günümüzde de bu bağlılık devam etmektedir. işte gerçek dünya liderliği böyle olur, sadece anayurdu değil, ingiltere'yi de dört baştan demir ağlarla ören kişi yüce ata'dır.
  • asılsız bir hikayedir.

resmin çekildiği tarih ile ingiltere kralının türkiye ziyaret arasında yıllar var. doğrusunu merak ediyorsanız bulması da son derece kolay.

kimin el öptüğü ile övünme ezikliğini bırakıp bilime yöneldiğimiz gün belki adam oluruz.

http://yalansavar.org/…-degil-kral-bizi-niye-opsun/
  • (bkz: fuck dedi)
  • kimse kusura bakmasın türkiye'nin durumunu gözler önüne seren bir iddiadır bu. ilkokul öğrencisi isen hadi onuda geçtim lise öğrencisi isen anlayış gösteririm(gerçi onunda anlayışlık bir yanı yok) ama bölümümüzün doktorasını tamamlamış olan araştırma görevlilerinden bile bunun doğru olduğunu zanneden var. bir kaç sene içinde kadro açıldığında yar. doç. olacak.
    bu derece yüksek eğitim almış işi araştırmak olan akademisyenler bile hiç aslına astarına bakmadan bunun doğru olduğunu kabul edebiliyorlar. azıcık düşünse sebepleri ile beraber aslında mümkün olmayacağını anlayacak.
    bu şekilde akademisyenlerin olduğu ülkeden bilimsel anlamda eserlerin çıkmamasına şaşırmamak gerek. araştırıp sorgulamak üzere eğitilen insanların bile hali buyken normalleri düşünmek bile istemiyorum.
  • gerçeklik kısmı kendi kanaatımca da muammadır, en gerçek bilgiyi bulmaya çalışacağım.
    lakin o dev gibi insanın karşısında kim olsa inceden "allahım sana geliyorum" duygusu ortaya çıkar.
    yanlış anlaşılmasın, atatürk'ü sevenler kadar sevmeyenler de olabilir ama gerçekten de durum budur.
    böyle bir lider bir daha gelemez.