şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1117 entry daha
  • hakkında ne yazsam diye düşünüyorum.bugün sonuçlandı ret vermişler.sebebinde hakikaten kısmen haklılar ama kısmen de değiller. o yüzden direkt vize alamayınca birleşik krallığa söven tipler gibi sövemiyorumda öyle kalakaldım dostlar

ret sebebi şu babamdan elden 10 bin aldım ve kendi hesabıma yatırdım.
    bu paraya senin sahip olman yasal yollardan vize başvurusundan 10 gün önce mümkün değil bu sebeple de bizi birleşik krallık sınırları içinden ziyaret sonun da çıkmaya ikna edemedin diyorlar.

yandex çeviriden baktım temyiz ve idari inceleme hakkı yoktur diyorlar.
    bu karara itiraz edip, sponsorum bu parayı ben elden verdim dese dilekçe ile bir sonuç çıkar mı veya itiraz hakkım var mı bilen duyan gören insanlık namına bana bir mesaj atabilir mi?
  • hesabimdaki uzun süredir bekleyen parama, davet mektubu gönderen ingiliz vatandasi abime, daha önce aldığım 6 aylık ve 2 yıllık vizeme, önceki kalış sürelerime, alınmış gidiş dönüş uçak biletime güvenerek çıkmaması için bir sebep yok yeaaa diye düşünerek başvurduğum, red yiyip oturduğum vizedir...

herşeyi belgeleyin ama heeerrrşeyi a dostlar... bir de vize başvuru tarihiniz ile seyahat tarihinizi önüne mutlaka 5 hafta koyun... benim gibi 3 hafta koyarsaniz 2. basvuru icin formu doldururken acaba en erken ne zamana randevu vardir diye kara kara düşünür, sonrasında da uçak bileti yanmasin diye yetismesi icin dua eder sabahlarsiniz...

neden red yediğime gelince;

*bebeğime bakmak icin anlaşmalı olarak 1 yıl önce işten ayrıldım, tazminatımı bankaya zulaladım . e haliyle 1 yıl geçmiş üstünden ayrılalı... eski işime, gelirime dair bir belge eklemedim...

*ayrıca param vadeli hesaptaydı, gidecegim tarihe yakin bir tarihte vade sonlanıyordu... benim dusunceme gore bu iyi bir kanaat olustururdu, netice de demekki bu insan evladının bu paraya ihtiyaci yok ki ellemiyor...
    ama onlar para kullanıma uygun değil demişler...

* ek olarak çalışmadığınızı söylemişiniz; hesabinizdaki paranin kaynaği nedir? nerden geliyor bu değirmenin suyu... hadi ateistler bunu da açıklasın! demişler...

*eşimin şirketi maaşlari avans+maaş olarak yatırıyor... bizim elimizde olan bir durum değil... eşiniz her ay avans almış ay sonunu zor getiriyorsunuz demekki demişler... ve avansi maaştan saymamışlar, avanstan maaşını kalan bakiye olarak yorumlamışlar...

*en çok koyan da, 22 aylık bebeme de anana vermedik sana da vize yok demişler...

şimdi kollari sıvadim. 2. başvuru icin hazırlanıyorum...

2. başvuruda alma şansım nedir? bilgi sahibi biri varsa çıtlatı versin.

netice için takipte kalın, edit gelecek!
5 entry daha