• eğer randevunuza geç kalırsanız 530 tl ödemek zorunda kalıyorsunuz.yada ödemezsiniz tekrar randevu alırsınız.
    başvuru formunuzu doldurduktan sonra sistem de tüm belgelerinizi taratmazsanız,başvuru merkezinde 220 tl ye belgeleriniz taratılıyor.
  • 2 aralık günü başvuru yaptığım vize türü. tedirgin bekleyişim sürüyor. 4-5 tane süresi dolan schengen, 2027ye kadar amerika vizem var. onlara güveniyorum açıkcası. pasaport elime ulaştığında edit gelecek.
    *

edit: seyahatim 27 aralıkta. bugün 9.iş gününün sonu. halen olumlu veya olumsuz haber yok. yetişmeyecek diye inanılmaz tedirginim

edit2: paşalar gibi ret yiyip oturduğum vize türü.
  • 2 aralikta basvurdum sonucunu hala beklemedeyim.
    bugun pasaportum geldi reddetmisler. 2022 ye kadar devam eden schengen vizem var ve defalarca avrupanin tum ulkelerine girisim var cok sasirdim.
  • bekar birinin, sürekli oturum vizesi almak için neler yapması gerekir , daha önce almış veya hali hazırda yaşayanlardan mesaj bekliyorum.
  • emekli babam ve annem için aldığımız, başvuru ücreti bir kişi için128 dolar olan vize. yaklaşık 10 iş günü sonunda pasaportlarımız verildi. belgelerin tamamını edossier solo
    adındaki uygulamaları üzerinden selfservice seçeneğini seçerek yükledik. herhangi bir sorun yaşamadık.
    bu arada konuştuğum aracı bir firma, toplam 780 dolara tüm işlemleri yapabileceklerini, özel bir sigorta yaptıklarını ve vizenin garanti olduğunu söylediler. inanmayın. başvurunuzu kendiniz yapın.
  • yaşantınızda anormal bir durum yok ise kendi başınıza başvurup rahatlıkla alabileceğiniz vize.
  • türk pasaportu olup konum olarak başka bir ülkede olan kişilerin nasıl alabileceğini bilen varsa yeşillendirmesini rica ediyorum.
  • ingiltere ankara anlasmasi vizesi son basvuru tarihinin 31 aralik 2020 olarak gozukuyor,
    bu tarihten sonra baska bir formda devam eder mi bilinmiyor, ingiltere de yasamaya baslayan merlinin kazani oyun sitesinin kurucusu murat oktay (merlin murat) a gelen bu konu hakkindaki sorulari ahmet yildiz cevapliyor video link
  • 4 yıl önce başvuru yaptım. tabii güzel bi red aldım..sebebi de; ingiltere'de alacağın dil eğitimi ile tr'de ne yapmayı düşünüyorsunuz? bunu kanitlayamadigim için red aldim.
    siz siz olun başvuru yapmadan önce evrak vs iyice toparlayın. niçin vize almak istediğinizi samimi belirtin, potansiyel mülteci gibi olmak red sebebi olur.
  • ust edit:9 aralikta basvurup 24 aralikta gelip pasaportunuzu alin dedikleri ugrastiran vizedir.

bir aydir vize sonucunu ogrenemedim. vizemi alip alamayacagimi bilmiyorum. bilen biri varsa yesillendirebilir mi?

edit: merhababentaylan adli suser sagolsun uyardi. appstore ve google play’de olan tls track my application uygulamasini indirdim ve basvuru surecimin bugun sonuclandigini ogrendim. fakat gittigimde christmas dolayisiyla bugun kapali olduklarini gordum lutfen gitmeden google’dan bir bakin mesai durumlarina.

vize sonucunu soran arkadaslarim oluyor sonucu ogrenince buraya editleyecegim.

edit:2 yillik basvurdum 2 yillik vize verdiler. arkadasim 5 yillik basvurdu 5 yillik verdiler.

bu arada belirteyim; 5 tane schengen, 2 tane amerikan vizem vardi oncesinde. suan da bilindik bir sirkette calismaktayim. ingiltere’de tanidigim kimse yoktu.
hesabın var mı? giriş yap