şükela:  tümü | bugün
  • ben demiyorum başbakan binali yıldırım diyor.
    kaynak
  • sebebi dünyadaki her şeyi en iyi bizim yapmamız.
  • asgari ücrete orantıladığımızda...

pardon bu o değildi.

matematiği kuvvetlidir. kendisi zamanında: "öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 14 yıl öncesine göre yüzde 100 azaldı" demişti. pek şaşırmadım.
  • kaynak göstermeden, uydurma söylemdir. çomar etkilemek için. çünkü biliyorsunuz ki bu arkadaşlar belge nedir, araştırma nedir bilmezler. tek doğru, ağızdan çıkanlardır.

speedtest.net verilerine göre karşılaştıralım ingiltere ve türkiyeyi.

ingiltere'den yapılan 13,133,593 testte ortalama indirme hızı 40.12 mbps, ortalama yükleme hızı 9.13.
    türkiye'den yapılan 4,211,793 testte ortalama indirme hızı 14.16 mbps ortalama yükleme hızı 3.82 mbps.

ayrıca ingiltere geçen yıla göre indirme hızında %18'lik, yükleme hızında ise %23'lük bir artış sağlamış.
    gelelim türkiye'ye.
    türkiye geçen yıla göre indirme hızında -%10'luk, yükleme hızında ise -%14'lük bir grafik çizmiş. yani geçen seneye göre indirme hızımız %10, yükleme hızımız ise %14 düşmüş arkadaşlar.

mobil internete gelelim.
    ingiltere'den yapılan 2,687,720 testte ortalma indirme hızı 24.19 mbps, ortalama yükleme hızı ise 10.03 mbps.
    türkiye'den yapılan 3,220,691 testte ortalama indirme hızı 25.47 mbps, ortalama yükleme hızı ise 9.77 mbps.

ingiltere'de geçen yıla göre mobil indirme hızında %38'lik, mobil yükleme hızında %31'lik bir artış sağlanmış.
    türkiye'de geçen yıla göre mobil indirme hızında %206'lık, mobil yükleme hızında ise %580'lik bir artış sağlanmış. 1 senede bu kadar hızlı artışın sebebi de ülkemizde deli gibi telefon satışı olması ve 4g'ye yeni geçmiş olmamızdan kaynaklanıyor.

ek olarak fiyatlandırma ve akn saçmalığını da eklediğimiz zaman burada "hızın" pek önemi kalmıyor. arada 1,28 mbps download farkı var. ki 4g'ye her yerde bağlanamıyoruz zaten.

http://www.speedtest.net/reports/united-kingdom/ -> 15 kasım 2016
    http://www.speedtest.net/reports/turkey/ -> 21 aralık 2016
    ayrıca türkiye verilerinin de daha güncel olduğunu belirteyim.
    eğer grafikleri de incelersek zamanla türkiye'deki hızın düştüğünü, ingiltere'dekinin ise çıktığını görürüz.

genel olarak bakarsak ingiltere her türlü fark basar internet altyapısı konusunda. ama speedtest bizi kıskandığı için şey olabilir.
  • https://en.wikipedia.org/…nternet_connection_speeds

pardon, wikipedia girebiliyor musunuz?
  • bu "de" o "de" değil. bitişik yazılır.
  • mobil internet icin belki (o da zorlarsak) dogru olabilir, onun disinda dogru degil. basbakan herhalde ya mobil internet, ya da otel internetini falan kullanmaya kalkisti, bilemiyorum.
    yoksa benim evdeki 100mbps internet nedir yani...
  • bak bundan benim haberim nedense hic olmadi, o mala soyleyin burda interneti sansurleyen bir basbakan yok!!

internet yavasmis, hemen doneyim o zaman sansurlu, hizli interneti kullanmak icin.

yazi yazmayi bile beceremeyen faydasiz sicmik.
  • (bkz: virgin media)
    yok öyle bir şey. kapalı otoparkta mobilden mi girmeye çalışmış acaba tespiti yapan başkan?
  • otu boku kaparsaniz hizlanir tabii internet denilesi aciklama. ki tasak geciyoruz, tabii ki yalandir.