şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ingilterede biri ira'yı övebilir mi?

  demokrasi beşiği ingiltere'de sizi ananızdan doğduğunuza pişman ederler.

  ülkemizde milletin canına kast eden terör örgütlerini övenlerin hapse atılması anti demokratik karşılansa da, demokrasi terör ve kaos değildir.

  "biz 6 milyon oy aldık, canlı bomba patlatan, iş makinesi yakan, öğretmen kaçırıp katleden, barajlara füze atan pkk terör örgütüne methiyeler düzebiliriz. her istediğimizi yaparız!" demek demokrasinin kurallarından değildir.

  bugün ışıd parti kursa, 2 milyon oy alır. yaptığı canlı bomba eylemleri için, 'biz 2 milyon oy aldık. halkın temsilcisiyiz' diye eylemlerini meşrulaştırma haklarına sahip mi olacaklar?

  kendi ülkesindeki banka soyanlara dahi elektirikli sandalyeye oturtarak, zehirli şırınga ile idam eden abd/ingiltere, başka ülkelerdeki milletin canına kasteden terör suçlularına verilen idamı neden insanlık suçu olarak dillendirir?

  çünkü abd/ingiltere iki sebeple güçlüdür. kendi ülkesindeki vatan hainlerini bulur ve öldürür. diğer ülkelerdeki vatan hainlerini bulur ve kullanır.
 • (bkz: good friday agreement)

  (bkz: sinn fein)

  birakin ovmenin serbest olmasini, ira'nin partisi vardir, her ne kadar secildikleri halde meclise gitmeyi reddetseler de.