şükela:  tümü | bugün
  • pound alın. şemsiye alın. kesme işareti kullanın.

şehir belirtilse idi daha iyi yardımcı olurduk. ne diyelim.
  • hiçbir türk'e güvenmeyin koşulsuz şartsız. iyice araştırın, okuyun, dinleyin. hiçbir türk'e güvenmeyin. göçmenlerin çoğuna genel olarak mesafeli olun. ingilizler'in genel olarak kitabına uydurup sorumluluktan kaçma eğilimlerine dikkatli olun ve son olarak hiçbir türk'e koşulsuz şartsız güvenmeyin.
  • ali'yi bulun.
  • tersten akan trafiğe hazırlıklı olun
  • yakın zamanda ailemle ile birlikte yaşayacağım için *merakla beklediğim tavsiyelerdir.

mesaj yolu ile tavsiye vermek isteyen olursa, kendi kriterlerimi iletebilir, karşılığında verilecek tavsiyeleri dinleyebilirim.
  • ingiliz kültürünün bir parçası olmak zordur. söyledikleriyle, aslında söylemek istedikleri genelde farklıdır. o yüzden kendinizi ortaya koymadan önce iyi gözlem yapın. şu linke bir göz atın. http://www.independent.co.uk/…erstand-a6730046.html. benim bunları çözmem bir yılımı almıştı. özellikle interesting'in negatif olduğunu anladığımda şok yaşamıştım.
    bulunduğunuz ortamda onların kültürüne uygunsuz davranışlar sergilerseniz kısa zamanda dışlanırsınız ve kendinizi yabancılarla takılırken bulursunuz.
    samimi olmadığınız insanlara kişisel sorular sormayın ve kişisel cevaplar vermeyin. hava, trafik ve politika rahatça konuşabileceğiniz güvenli alanlar. oralarda takılın.
    bir de pub önemli *. iş arkadaşlarınızla veya okul arkadaşlarınızla pub'a gidin. sosyalleşmenin ve samimileşmenin anahtarı pub'dır. bütün planlar pub'da yapılır.
    edit: öğrenince şok yaşadığım bir diğer ayrıntı: sözlü iletişim esnasında birinci isim kullanımı sorunu. belli bir samimiyeti aşmadan birinci isim kullanmıyorlar. bulunduğum ortam çok uluslu olduğu için bunu çok geç farketmiştim (-farkettirilmiştim) ve dumur olmuştum. ki ben biriyle konuşurken onun ismini kullanmanın kibarlık/önemseme göstergesi olduğunu düşünmüşümdür hep.