şükela:  tümü | bugün
  • ingiltereyi bilmem ama gurbetçiden daha ilkel bir yaşam formu var mı merak ediyorum
  • ingiltere'de yaşayan kürtlerden sayıca azdırlar.

ingiltere de bizimdir bizim kalacak. *
  • şu ana kadar gördüklerimin yüksek çoğunluğu orta sınıf ve üstü işlerde çalışan türkler. ingilizler tarafından sevilir. hem ingilizler hem türkler ingiltere'de yaşayan *muhafazakar* araplara gıcık olduğundan böyle bir ortak noktaları da vardır.

ama bazısı çok şikayet ediyor arkadaş. 4-5 türk arkadaşım var ingiltere'de yaşayan, yarısı her hafta facebook'da havadan şikayet ediyor. daha doğrusu zamanın yarısını ingiltere'nin ne kadar güzel olduğundan bahsederek, diğer yarısını ingiltere'nin ne kadar berbat olduğundan bahsederek geçiriyorlar. onların devamlı şikayet etmelerinden şikayetçiyim.
  • (bkz: fog reyiz)

hiç bir tanıdığım yok, aklıma ilk bu geldi amk
  • hayatlarına hayat bile demem. pislik içinde tek göz odada yaşayıp, garsonluk, temizlikçilik tabir caizse ayak işleri yaparak geçiniyorlar. ayıp mı, tabi ki değil. akşam 5 dedi mi kapanıyor her yer, pazar günü hiç açık bi yer bulamazsın. tek güzel yanı var, kafa rahat, karışan yok, görüşen yok.
  • selam çaktığım gruptur. neredesiniz abicim?
    (bkz: #49408114)
  • manchester'da olan varsa yesillendirsin bir cay icelim dedigim gruptur. adim samuel, 25 yasim, ilginc, enteresan bir fizige sahibim, kuba gocmeniyim.

https://www.youtube.com/watch?v=lznjc_dcqoa
  • halam ve amcam 37 yıldır londra'da yaşamaktalar.ben de 2007'de kuzenimin düğünü için gitmiş( kuzenim ingiliz'le evlendi) ve 17 gün konuk olmuştum.bizimkiler türklerin toplu halde bulunduğu kuzey londra'dan uzak yaşıyorlar.düğün için alınacak yiyecek içecek için gitmiştim o mahalleye.hatta o gün wembley stadının açılışı vardı.yanından geçmiştik.türk mahallesi bildiğin küçük türkiye.gözlemlediğim kadarı ile orada yaşayan insanların memnuniyeti kişiden kişiye değişiyor.örneğin halam ve eniştem bayan kuaförü ve uzun yıllardır bu işi yapmaktalar ve çok mutlular.maddi durumları da iyi ayrıca.fakat onlar da ab genişledikçe ülkeye gelen polonyalı ve romanyalılardan şikayetçiler.pek çok meslek dalında aşırı fiyat kırmalarından şikayetçiler.amcam da şehir içi belediye otobüs şoförü.kendisi aü ingiliz dili filolojisi mezunu 12 mart darbesi mağdurlarından.burada tutunmasına izin verilmeyince o da göçmüş kırmızı urbalıların memleketine. yengem de fabrika işçisi.mortgage kredisi ödüyor ve 3 çocuk büyütmekle meşguller.ev demişken ev fiyatları müthiş pahalı.amcamın iki katlı küçük müstakil evi 350000 paund halamın ki 650bin paund.gurbetçi aileler genelde sıkı ilişkilere sahip.büyük bir restoranda çalışan aile dostları ali amca dil öğrenmek için gelen üniversiteli türk gençlerinin yanında garsonluk yaptıklarını anlatmıştı.genelde yılın her ayı yağmur yağan bir memleket.
  • fog reyiz öncülüğünde yaşamaktadırlar.
  • yaşadığı ülkeyi sevmeyen ya da şikayetci olanlara pegasus'tan ücretsiz dönüş bileti hediye etmekten zevk duyacağım insanlar. ad soyad ve dönüş tarihlerini mesajla bildirmeleri yeterli.