• “dünyayı amerika yönetir, amerika’yı da ingiltere” gerçeğinden bir haber, yazar iddiası.
  • o adama matheson degil, mathison denir ve orta ismidir.

herkes adama alan turing der. bari bunu dogru yazsaymis basligi acan yazar.
  • eh ama ha ! siktiniz sözlüğü.moderasyon gene beni çaylak yaparsa yapsın ama sikerim giriş cümlesine bak ''ingiltere bitik bir ülke''.madem bitik ülke niye 1 milyon türk londra'da yaşıyor ?
  • müzik konusunda yanılan bir arkadaşın önermesidir, şu an dinlediğimiz birçok kişi ve grubun ingiliz olduğunu bilmemektedir kendisi.

not: teknoloji ve dünyaya hükmetme konusunda eski günleri aradığı ise doğrudur, abd yi ingilterenin olmayan gücüyle yönettiğine inanmak sadece bir komplo teorisidir, şu an abd nin yaveri pozisyonundadır sadece.
  • eski günlerinden çok geride olsa da cahilce bir entry olmuş.. unilever markası başlı başına yeter... hsbc.. vodafone... bp.. ilk akla gelenler..
    oxford, cambridge, ucl dunyanın hep ilk 10'dadır...
  • "güneş batmayan imparatorluk" için mi diyorsun bunları?
  • bu başlık altına uzun uzun yazılacak çok şeyler var lakin yazmaya üşeniyorum nedense.avrupa birliğine katılabilmek için elinden gelen her şeyi yapan türkiye diğer tarafta brexit anlaşması ile ab den ayrılan ingiltere.eski günlerin mirasını yiyen ülkeye bakıyorum da nasıl bir miras acaba.
    kısaca söylemek gerekirse aklıma gelen ilk iki hede.
    (bkz: üzerinde güneş batmayan imparatorluk)
    (bkz: londra borsası)
    son olarak dünyada ki bir çok ülke amerika'dan önce para ihtiyacını ingiltereden karşılar.
  • bim'e gittiğinizde hiç ingiliz ürünü görüyor musunuz?

ingiltere bitmiş.
  • orta çağda kralın keyfi yetkilerini ilk kez kaldıran, yazılı bir anayasası olmadan adil hakkaniyetli karar alabilen hakimlere savcılara sahip olan, almanların bile gıptayla baktığı demokrasi ve insan haklarının beşiği modern insanları içeren bir ülkenin başarısı asla miras üzerine olamaz.
  • adamlar dünya finans merkezi konumunda, petrol üretiminde hayri sayılır yerleri var, vodafone gibi büyük bir iletişim markaları var, futbol ve formula 1 de tekel konumdalar. eski sömürge ülkelerinde hala söz sahibiler. boş hayaller peşinde koşuyor başlığı açan arkadaş. merak etmesin gelemiyoruz zaten. ankara anlaşmasını sonlandırdılar!
hesabın var mı? giriş yap