şükela:  tümü | bugün soru sor
 • var böyle bir duyarsızlık. sanatçıların dünyada yüz milyonları peşinde koştursun ama iş eurovision'a gelince her sene sikko sanatçılarla son sıraların tozunu al. bbc'nin bi yetkilisi de çıkıp demiyo mu "aga rezil oluyoruz yetmedi mi artık" diye.

  hiç değilse kraliçeyi düşünün lan. kadın 60 yıldır iktidarda, bir ayağı çukurda hala birincilik göremedi.

  ayıptır.
 • ingiliz toplumunun popüler kültüre duyarsızlığından ileri gelir.
 • katılan 40 küsür ülkeden 30'unun ingilizce şarkı söylediği, herkesin birbiriyle ingilizce konuştuğu bir organizasyonda başarıyı çoktan yakalamış ülke duyarsızlığıdır.
 • birleşik krallık'ın eurovision duyarsızlığı değil, olay adalılar dendiğinde avrupalılarda türkler gibi bir algının oluşmasıdır.
  (bkz: #28726009)

  üstüne bir de engelbert humperdinck gibi birine sikko demek heralde müzik bilgisinin nerelerde gezdiğini gösterir.
 • genesis, pink floyd, king crimson, jethro tull, camel, yes ve daha nice hayvani topluluğu çıkarmış ülkenin eurovision'u siklemeyip, diğer ülkeleri "eğlensin çocuklar" diyerek seyretmesi durumudur.

  içimde kalmasın editi: the beatles, the rolling stones, queen, the who, marillion, porcupine tree, led zeppelin, deep purple, supertramp, the moody blues, the alan parsons project... yazmakla bitecek gibi değil.
 • yoktur böyle bir şey, adamlar genç kızlardan oy toplamak için geçen sene blue'yu eurovision'a gönderdiler, bu sene de baktılar olmuyor engelbert humperdinck gibi o yarışmaya katılanların hepsini donunda sallayacak kalitede ve tecrübede birini yolladılar. eşek hoşaftan anlamayınca adamlar daha napsınlar.
 • adamlar, engelbert humperdinck gibi bir müzik dehasını çıkarttılar ve sondan bilmem kaçıncı oldular. gerçi engelbert humperdinck'in eurovision'da yarıştığını hiç sanmıyorum. hatta ve hatta birinci olmak için engelbert humperdinck'i yolladıklarını da sanmıyorum. çünkü zaten engelbert humperdinck, bu gece boy gösteren tüm katılımcıları şarkı söylemeden bile geride bırakır.

  ingiltere, resmen "biz zaten birinciyiz. zaten avrupa'nın babasıyız. alın gerçek müzik nasıl oluyormuş görün." şeklinde bir yaklaşımla yarışmadaydı bence.

  geride kalan ülkelerse, işte malum, biri üst komşusuna puan veriyor, diğeri yan komşusuna, öbürküsü bilmem nerdeki müttefikine puan veriyor filan.

  ingiltere'nin dediği şey: "siz kendi aranızda takılın yavrularım"
 • ingiliz müzik sektörünün ve piyasasının büyüklüğünü ve amacını düşününce eurovision popstar yarışması gibi kalıyor. ingilizler, madem böyle bir hakkımız var, kullanalım da yanmasın deyip yarışmacı gönderiyorlar. zaten loreen de yakında ingiliz bi plak şirketiyle anlaşır. adamlar amerika'yla rekabet halinde, brit ödülleri'ni dağıtıyorlar. hangi avrupa ülkesinin brit ödülleri'ne denk ödülü var?
 • şahsen ben onlara oy attım bu gece. isveç'in ne idüğü belirsiz saçmalığından çok daha iyiydi şarkı. helali hoş olsun.
 • adamlar emre belözoğlu gibi bir dünya starını fenerbahçe'ye kaptırdı. ne biçim işler bunlar be.