• istanbul'un şu anki halini bilince, belki de çok daha iyi olacaktı istanbul için dediğim istek. her yer beton yığını ne yeşile ne de tarihe saygı var. insanlar leş gibi, birbirimize saygımız yok, hayvan pazarına gider gibi otobüslerde seyahat ediyoruz.
  • buraya cahil, aptal ve hümanistçe istanbul şimdi beton altında keşke ingilizler olsa tarzı
    gerzekçe entryler girmeyin.

zamanında da bi tane gerizekalı, gerici cumhuriyet keşke kurulmasa biz ingiliz himayesinde olsak ben dinimi daha özgür yaşarım diyordu.

sonsuza kadar akp iktidarda duracak değil betonlar yıkılır ağaçlar dikilir başka bir ülkenin himayesine girmek kabul edilemez.

vatanı için canından vazgeçen, oğlundan, eşinden vazgeçen insanlara saygısızlık yapmayın.

bir devlet için 5 yıl, 15 yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçer. betonlar yıkılır ağaçlar dikilir, yasa çıkarılır istanbul'un silüeti kurtarılır.
  • ingilizlerin başlamadan biten düşüncesidir. bunun atatürk'ten çok wilson ilkeleri ile alakası olduğunu düşünüyorum, zira biz ingilizleri savaşarak atmadık ülkeden kendi rızalarıyla çıktılar.
  • kesinlikle desteklemiyor, milli egemenliği savunuyor olsam da şu bir gerçektir ki bugünden daha güzel bir istanbul'un oluşmasına sebep olacaktı şüphesiz. en büyük örnek hong kong'dur. bu bir ingiliz hayranlığı değildir. komünist rejimi görmüş ülkelerdeki doğal güzelliklere, şehirciliğe ve insanların eğitim/anlayış seviyelerine bakın. bu ülkeye daima fazla gelmiş bir insan olan atatürk, cahil anadoluluları da kendisi gibi devrin üstün bir insanı yapabileceğini varsaydı ve ben bu varsayımın umutsuzca yapıldığını düşünüyorum. sonuç olarak istanbul 15 milyonu aşan insan nüfusu ve iğrenç şehircilik anlayışıyla dünyanın en kötü şehirleri arasındadır.
  • commonwealth olmayı atatürk sayesinde kıl payı kaçırmış olmamız gerçeğidir. bugünkü duruma baktığımızda iyi mi oldu kötü mü bilmem. tarih tarihtir. şöyle olsaydı iyi olurdu, böyle olsaydı kötü olurdu da diyemem...
    ufukta işe yarar türk tipi bir commonwealth yapılanması (bkz: turan) görünmediğine göre ya da böylesi bir yapılanmayı kotaracak siyasi iradeden yoksun olduğumuza göre hatta bir adım daha atıyorum, istanbul'un göz göre göre dünyanın en boktan şehri hale geldiğini bildiğimize göre acaba mı demek gelebilir insanın içinden.
  • kadim milletin ve kurmaylarının büyük iradesi ile hayal alemine karışmıştır.

sevimli ingilizlerin getirdiği sempatik müttefik gemileri.
  • "keske yunan galip gelseydi dinimizi rahatca yasardik" diyen suursuzlar ile "kiski istinbili ingilizlir ilsiydi, bitin icindi ilmizdi istinbil" diyen somurge devleti olunca avrupalilasacagini sanan suursuzlar arasinda cok da bir fark olmadigini gosteren baslik olmustur.

bak bakalim o guzelleme cektigin hong kong'un istanbul ile yarisabilen ozelligi neymis.

bu ihtimale guzelleme ceken saflarin basina gelebilecek tek sey gun icinde beyaz yakali islerinin onlara verdigi nimetlerden yararlanarak burada salak salak "objektiflik" kasarak ingiliz guzellemesi yapmak yerine, su anki halinden daha da beter bir halde gokdelenlere bogulmus istanbul'da calisan envai cesit batili firmanin expatina tukuruk kofte/durum satiyor olmalari olurdu.

ister sosyalist olun, ister muhafazakar, ister milliyetci ama allah askina biraz beyniniz varsa tarihinde somurge devletleri altinda ezilmis milletlerin halini gordukce turk devrimine sayginiz olmasa dahi biraz olsun anti-emperyalist olun. dunyada envai cesit halkin canina okumus adamlara guzelleme cekmeyin.

onceden edit: simdi cok farkli mi diyenler "su anki halinden daha da beter bir halde" kismina ya da en azindan bizim sehrimiz oldugundan duzeltebilme ihtimalimize odaklanabilir.
  • commonwealth mi? islam ülkelerine öyle yapmıyorlar.

nasıl bizim (ve pek çok islam ülkesinin) bayrağımızdaki hilal ve yıldızın bir anlamı varsa o bayraklardaki haç'ın da bir anlamı var. şuan mısır'dan kat kat daha beter bir ülke olurduk.

kendinizi "avrupalı beyaz" sanmayın evladım! onlara göre pis, kokulu, kara suratlı, fesli, müslüman, barbarlarsınız. en ufak yanlışınızda kucağa oturturlar, ki oturtuyorlar her daim.

bağımsızlığın, topraklarınızın, atalarınızın ve en önemlisi ulu önder mustafa kemal atatürk'ün değerini bilin. yoksa götünüzden kan alınırken film şeridi gibi gözlerinizin önünden geçerler.
  • orospu evladı turnusolü haline gelmiş başlık. biri çok beton der, diğeri commonwealth der. haysiyetsiz piçler sizi. istanbul fatih’ten beri türk toprağıdır, siz nasıl böyle şerefsiz oluyorsunuz ulan.

ingilizler ananızı commonwealth’e bağlı bir ormanlıkta siksinler istiyorsanız, kanada’yı tercih edin. geyikler, yeşillikler falan. beton da yok.
hesabın var mı? giriş yap