şükela:  tümü | bugün
  • italyan menşeili bebek arabası üreticisi. puset, araba koltuğu vs. gibi diğer bebek malzemeleri de ürünleri arasındadır.

http://www.inglesina.com/
  • turkiye'de çok pahalı , dışarda ise kısmen daha uygun fiyatlı bebek arabası.uygun fiyatlı bulabilsem alacağım bebek arabası kendisi. italya veya almanyadan gelecek birileri varsa yesillendirsin
  • avusturya'dan avio modelini satin aldigim ıtalyan yapimi bebek arabasi.
    tutacak yerlerinin birlesik olmasi en buyuk kolayligi. rahatlikla tek elle kullanilabiliyor. ama biraz agir bir bebek arabasi. ufak tefek bir anne iseniz tavsiye olunmaz. arabayi kapatmak ve tasimak konusunda zorlanabilirsiniz
  • uzun zamandır hakkında hep en iyisi diye yorumlar okuyorum. türkiyeye medizane diye firma getiriyor. fiyatları için söyleyebileceğim şey rakipleriyle hemen hemen aynı fiyatlar. son zamanlarda yeni doğum yapan bütün ünlüler de bebekleri için bu markayı tercih ediyor. bu kadar insan tercih ettiyse var bir şey diyip kendi kızım için de almak istiyorum. istiyorum da, çok pahalı, orta kesim için özellikle çok pahalı. ille de italyan dersen chicco al geç derim, üçte bir fiyata iş görür bir şey alırsın.
  • iki sene önce eminönü havuzlu han dan bir adet edindiğim marka. kullanışı ve kalitesi güzel. herhangi bir problemle karşılaşmadık . severek kullanıyoruz . yine de baston araba candır .
  • çok çok çok uzun araştırmalar sonucunda şu sonuca ulaştım; inglesina trilogy türkiye'de alınabilecek en iyi bebek arabasıdır. bu çıkarımı yapmamın nedenleri şöyle;

* baston şeklinde katlanması ve katlandıktan sonra dik şekilde durabilmesi
    * katlanma mekanizmasının inanılmaz basit ve tek elle yapılabilir olması
    * aynı şekilde açılma mekanızması da tek elle ve kolayca yapılabiliyor. (her arabada böyle olmaya biliyor)
    * bebe koltuğunun çift yönlü kullanıla bilmesi ve her iki yöndeyken de arabanın katlanabilmesi
    * ön tekerlerin kilit mekanızmasının arabanın üzerinde olması. kilitlemek için arabanın önüne geçip eğilmeniz gerekmiyor.
    * estetik olarak beyaz kasanın gerçekten çok şık olması

tüm bu artılarına türkiye'ye getiren distribütörü bir takım gereksiz çakallıklar yapmaktadır. mesela;

* türkiye'ye yurtdışında "trilogy system" olarak satılan seçeneğin getirilmesi. bu seçenekte bebek arabasının koltuğu, bebe port ve ana kucağı 3'ü bir arada satılıyor. tr fiyatı 3100tl civarı. yurtdışında da 800-900€ civarında. kar marjı + yüksek vergilerle bu fiyat biraz fazla olsada kabul edilebilir. ancak işin çakallığı bu araba yurdışında tek olarak da satılmakta. fiyatıda 400-450€ civarında. hatta bazı kampanya dönemlerine denk gelirseniz 350€'a kadar bulabiliyorsunuz. bu opsiyon türkiye'ye sağlanmamakta.
    * diğer bir mini çakallık ise araba tek satılmadığı gibi maxicosi marka ana kucaklarına uyumlu olabilmesi için satılan soketlerin de türkiye'ye getirilmemesi. yani hasbel kader yurtdışından 1 tane edinseniz bile burdaki maxicosi ana kucağınıza uyumlu hale getiremiyorsunuz.
    * neden bilinmez distribütör abiler birleşik sapa sahip olan modelleri getirmiyorlar. sadece ve sadece tek saplı olanları getiriyorlar.
    * benim tavsiyem yurtdışına (avrupa) gidip geliyorsanız ya da yakınınız birileri gidiyorsa oradan alıp gelmeniz. 450€'ya alsanız bile buradaki fiyatından yarı yarıya gelecektir. ana kucağı dediğin şeye zaten para vermeyin. birilerinin evinde 8-9 ay kullanılmış ve yer kapladığı için verilecek yer bekleyen bir tane illaki bulursunuz. dikkat etmeniz gereken şey maxicosi marka olması. o da çok zor değil. bebe port dediğin şey zaten anormal büyük ve kullanışsız bir şey. onsuz da yaşayabilirsiniz.

5. ay notu: yurt dışından getirttik 1500tl'yi bulmadı bize masrafı. hem de yeni sezon kumaşlarından seçtik. fabrikaya sipariş geçildi 4-6 hafta kadar bekledik falan. bir arkadaşımın ikizleri olacak. onlar şuradaki almanya sitesinden 2 tanesini 614€'ya aldılar. stoktakilerden seçerseniz hakikaten çok çok ucuza alabiliyorsunuz. bir de amazon'dan car seat adapter alırsanız her türlü maxi cosi ana kucağınıda arabanıza takabiliyorsunuz.

bizim arkadaş araştırırken e-bebek'e falan girmiş oralarda yurt dışından getirirken sorun yaşayabilirsiniz falan diyorlarmış ama bu da sanırım ithalatçı firmanın zırvası. ben çocuğuma yurt dışından bebek arabası alıcam onu da yurda sokarken sorun yaşayacağım! sizin aklınız alıyor mı böyle bir saçmalığı. aynı anda 5 tane sokmaya çalışmıyorsanız kimse de size bişi demez. hiç kulak asmayın. 2 arabyı 614€'ya aldı diyorum ya. neredeyse 2000tl 2 araba. buradan alsa 6400tl ödeyecekti. almayın arkadaşım tr'den gidin yurtdışından alın geziip tozarsınız yine de daha ucuza gelir.
  • trilogy system aldık biz de. harika bir araba, yani bu arabadan daha pahalı olan stokke marka arabalara dahi 100 basar bu modeli. bu modelin bir üstü var mesela trilogy city diye, 10 cm daha kısa ön kısmı, distribütörü bile gereksiz demişti fuarda öyle düşünün. neyse efendim bu araba geldi ama daha bebeğimiz yolda. kurduk ettik arabayı yemin ediyorum benim bebek olup içine binesim geldi o derece konforlu gözüküyor. tabii ben belinde skolyoz olan baba adayı olarak, en önem verdiğim şey kolay taşınması bu arabaların ve kolay katlanıp açılması. o kadar pratik ki katlamak açmak.

eğer bir bebek arabası almayı düşünüyorsanız ve baston model almayacaksanız ve ınglesina marka istiyorsanız zaten ya trilogy system alacaksınız ya da trilogy city almak durumundasınız.

2750 tl'ye, gittigidiyor'dan marin rengini aldık biz. tavsiye ederim
  • bu mu yoksa bugaboo mu diye ikilemde bırakan bebek götürgeçi..
  • trilogy modeli bebek arabası birçok özelliği bakımından ebeveyn adaylarının dikkatini çeken markadır. şöyle ki;

> arabanın ağırlığı sadece 9 kg civarında ve taşıması kolaydır,
    > tekerlerinde süspansiyon ve 360 derece dönme özelliği bulunur, isteğe bağlı olarak ön tekerlerde 360 derece dönüş özelliği araç üzerindeki bir mandal yardımıyla kapatılabilmektedir.
    > kolay açılıp kapanabilmektedir,
    > oturma ünitesi hem size, hem de karşı yöne bakabilmektedir, ki bu bebeğin ilk birkaç ayı için çok önemlidir,
    > annenin bebeğe bakması icin fermuarlı bölmesi mevcuttur,
    > katlandıktan sonra birçok hatchback aracın da bagajına uygun hale gelmektedir,

merak etmeyin satıcı değilim, büyük mağazalara gidip araştırıyorum sadece.*