şükela:  tümü | bugün soru sor
 • initiative q is building a new payment network. to get people to adopt it, they’re giving away significant sums of their future currency to early people. they require only name, email, and an invite from an existing user.

  girişim q yeni bir ödeme ağı kuruyor. insanları kabul ettirmek için, gelecekteki para birimlerinin önemli miktarlarını erken insanlara veriyorlar. sadece ad, e-posta ve mevcut bir kullanıcıdan gelen bir davet gerektirir.

  bu da kayıtlı olan benim davet linkim: https://initiativeq.com/invite/rdkauglwm

  (bkz: yakında buralar çok değerlenecek)

  ek: gayet iyi gidiyoruz. bu fakirlik bitecek biz de ferrari’ye bineceğiz. hücuuum!
 • gelecegin tum dunya tarafindan kabul edilebilecek ortak bir dijital para birimini kurma amacli blockchain projesi.

  proje takimi gunumuzde dolasimda olan tum nakit amerikan dolarlarinin q coine donusumunu hedefleyerek ileride bir q coinin degerini 1 dolara esitlemeyi hedeflemekte. erken gelen erken alir mantigi ile sisteme erken kayit olan kullanicilarini yuksek miktarda q coin ile odullendirmekte. q networke dahil olabilmek icin sadece ad-soyad-mail ve referans vereninizin onayi gerekiyor. ilginc bir proje, ilerde tutar mi batar mi neler olur, hep birlikte gorecegiz.

  kayit icin referansli linkim (referanssiz uye olunmuyor):
  kayit
 • 2021 gibi yok yerden güzel para gelmesini ümit edenler, bu sistem paypalla bitcoin birleşimi bir şey, yeni bir ödeme yöntemi. başarabilirlerse (olur ya) biz de nasibimizi alırız. ne kadar erken üye o kadar çok para.

  bu da benim linkim hüsnü;

  herkes sadece 5 kişiye onay verebiliyor

  edit: son 2 kişilik yer. bir kişi sınırsız davet gönderebilir ancak sadece 5 kişiye onay verebilir. o yüzden üye olduğunuz linkin hakkının dolmamış olması önemli. dikkat edin bu hususa.
  edit 2: son 1 kişilik yer.

  edit 3: ilk 5 kişiyi verilen sürede doldurduğunuzda sizi initiative q evangelist yapıp bir 10 kişi daha veriyorlar 96 saatliğine.
  kısacası 9 kişilik daha yerim var.
 • ne kadar erken o kadar iyi diyerek ve ummadik tas bas yarar felsefesiyle on saflardan rezerv aldigim girisim. uye olmak isteyen arkadaslar ise surdan olabilirler.

  edit:link
 • tekrar üyelik alımlarına başlamışlar. buyrun size davet linki burada
 • benim de bugün katıldığım proje. hep birlikte göreceğiz bakalım ne olacak. böyle başlayan çok proje var ama bu nedense biraz fazla duyulmuş gibi sanki. ilk aşamalarda üye olanlara beleş coin veriyorlar. davetiye ile ilerleniyor. isteyen yeşillendirsin.
  bu arada projenin kurucusu saar wilf die bir israilli abi. aha bu da linkedin profili
  http://linkedin.com/in/saar-wilf-b8a227

  edit: link düzeltildi
 • hayatınızda görüp görebileceğiniz belki de en açık (bkz: pyramid scheme) dir kendisi. çiftlikbank bile bundan daha fazla uğramıştı kendini saklamak için. tam olarak vaad ettiği şey, giren herkesin başka insanları çekmesi sonucu erken kayıt olan bir grubun yoktan para kazanmasıdır. şimdi bu bilgi üzerine gidip (bkz: ponzi scheme) , (bkz: pyramid scheme) , (bkz: saadet zinciri) tanımlarını bir okuyun.

  gün itibarı ile ben de kayıt olmuş bulunmaktayım. peki önceki paragraf üstüne neden? iki sebebi var aslında.

  birinci sebep, biraz daha optimist bir yaklaşım, bu kadar net olmasına rağmen hâlâ tartışılmasının tek sebebi bu tip saadet zincirlerine kayıt olmak için bir giriş ücreti alınır. şu anda sistem sizden sadece mailinizi adınızı ve soy adınızı istiyor yani bu tanıma pek uymuyor. bir görüş, adamlar ne yapmak istediklerini kendileri de bilmiyor. belki de gerçekten idealist ve biraz fazla umutlu insanlar. bana biraz düşük bir ihtimal gibi geliyor.
  kısacası birinci sebep: düşük de olsa gerçek olması gibi bir ihtimal var.

  ikinci sebep, bu konu elbette internetin her bir tarafında tartışılmış bir konu, gördüğüm yazılardan biri de worst case scenerio nedir diyerek yazılmıştı. adamlar mail, isim ve soyadınıza sahip. gizlilik politikaları oldukça sağlam görünüyor, verilerin satılması gibi bir durum şimdilik söz konusu değil gibi. ancak bu şirketin satılmasını kapsamıyor. yeteri kadar büyüdüğünde, başka bir şirket böyle bir veriye sahip olmak için projeyi rahatlıkla satın alabilir. sonuç olarak 3. bir partiye sizin mailiniz, adınız, soyadınız ve parolanız gidebilir. böyle bir durumda bile, zaten bu bilgilerden 3 tanesi internette her yerde rahatlıkla, hatta fazlasıyla bulunabilir bilgiler. eğer parolanız da normalde kullandığınızdan farklı ise, bence korkacak bir şeyi yok. ancak eğer ileride sisteme devam etmek için tek kuruş para veya ek bilgi dahi talep ederse, şu anki görünümde bunları vermek akıl kârı değil.
  kısacası ikinci sebep: tamamen sahtekarlık olsa bile, şu anda adamlara sağladıklarımızın bize ciddi bir zarar verme olasılığı pek yok gibi.

  sonuç: çok düşük bir ihtimalle gerçektir ve şanslı bir azınlığa bir miktar para kazandırır veya daha yüksek ihtimalle dolandırıcılıktır ancak henüz bu aşamaya geçmemiştir, geçerse vedalaşılır. konu hakkında daha detaylı bilgisi olan varsa özel olarak konuşmaya da açığım.

  kapatmadan not: mailinizin bu tip tehlikeli insanların eline geçmesinin belki de tek sıkıntılı noktası (bkz: phishing)'dir. 2018 yılında zaten buna düşen pek insan olmaz ama, siz yine de dikkat edin eğer buraya kayıt olduysanız. özellikle banka ve özel işlemler konusunda bir mail gelirse çok yüksek ihtimalle sahte olabileceğini göz önünde bulundurun. bu tip kurumların kendi siteleri dışında bir yere mümkün mertebe kişisel bilgilerinizi girmeyin.
 • geleceğin ödeme sistemi.
 • çözüm bulmaya çalıştıkları problemin nedeni olarak daha ilk maddede “bugünkü ödeme sistemlerinin eskimiş ve masraflarının çok olması” olarak açıklayan bir sistem hikayedir.

  today's payment systems (credit cards, cash, wire transfers) are old and outdated, which means we’re all bearing unnecessary costs.

  en fazla mail adresimi veriyorum ne kaybederim diyenler bir kere olsun karşıdaki ne kazanıyor acaba diye düşünse.

  bulaşmayın.
 • tam olarak amaçladıkları şeyleri yazmışlar.bunları görmek için üye olduk,bekliyoruz.
  referans için --- [https://initiativeq.com/invite/hxzvfoo2m

  19- 11-2018 itibariyle 10 kişilik yerim mevcut.
  eklediğiniz anda geri dönüş yapacağım.