şükela:  tümü | bugün
 • tom waitsin franks wild years albümünden bir harika parça. aynı zamanda smoke filminin müziklerindendir.
  it's such a sad old feeling
  the fields are soft and green
  it's memories that i'm stealing
  but you're innocent when you dream
 • the bats are in the belfry
  the dew is on the moor
  where are the arms that held me
  and pledged her love before
  and pledged her love before
  chorus:
  it's such a sad old feeling
  the fields are soft and green
  it's memories that i'm stealing
  but you're innocent when you dream
  when you dream
  you're innocent when you dream
  running through the graveyard
  we laughed my friends and i
  we swore we'd be together
  until the day we died
  until the day we died
  repeat chorus
  i made a golden promise
  that we would never part
  i gave my love a locket
  and then i broke her heart
  and then i broke her heart
  repeat chorus
 • tom waits'in en güzel şarkılarından biri.
 • smoke filminin finalini şahaser katına çıkarmış bir tom waits ezgisi. harvey keitel, kör zenci kadın, torunu, çalıntı fotoğraf makinesi, bir tavuğun nasıl yenmesi gerektiği ve bir noel akşamını anlatan kısacık siyah beyaz hikayeyi ölümsüz kılan nefis şarkı.
 • smoke'un atv'de her yayınlanışında fütursuzca kestiği efsane sahnenin fon müziği. smoke filmi sonrasında çalıştığım mağazada tom waits satışları artmıştı.
 • gece artıyor etkisi. ve etkisi geceyi arttırıyor. kağıt kalemle bir şey üretemez hale getirse de elden de düşürtmüyor bir şekilde. sözcükleri bozuyor, görüntüleri siliyor. rüyasız bırakıveriyor. anlamsızlığa boğuyor. anlamsızlık anılar oluyor. anlamsızlık sarfedilmiş sözleri çalıyor sizden. bir anda bu şiire başladığımda nerde,şimdi nerdeyim? sorusu çoğulluyor kendisini zihninizde. ve bir o kadar " şimdi biz neyiz biliyor musun? akıp giden zamana göz kırpan yorgun yıldızlar gibiyiz. " tekilleşiyor. yalnızlık değil tekillik oluyor durum.
 • frank's wild years albümünde yer alan parçanın iki ayrı versiyonu bulunur daha güzel ve ekseriyetle bilinen versiyonu barroom olanıdır. sanki (bkz: harvey keitel)'ın gönlümüzde taht kurduğu (bkz: smoke) filminin finali için özellikle yazılmış bir şarkıdır. o kadar yakışır ki bu şarkı o muhteşem finale ne zaman bir yerlerde çalınsa şarkının klibiymiş gibi insanın aklına gelir, sigara yaktırır adama.
 • smoke filminin belki de çıkış noktası olan auggie wren s christmas story adlı paul auster imzalı hikayeye de fon olan şarkıdır.

  http://www.youtube.com/watch?v=61pp51kxvvm
 • o ruhani havası mı denir büyülü atmosferi mi işte onun içine etmek gibi olmasın ama 3.-4. mısraları bana "hani verdiğin sözler hani ellerin nerde"yi hatırlatan bir muhteşem şarkı aslında esasında. zaten tom waits bugün bu şarkıda duruşuyla olsun yorumuyla olsun... üstünü geyikle örtüyorum anlayın gayri.