• milliyet gazetesi haberine gore, ogrencileri issizlige karsi bir gosteri duzenlemis. diplomali hiyarci istemiyoruz diye eylem yapmis ogrenciler ve universite ogrencileri olarak atamalarin yapilmasini ve ogretmen aciginin kapatilmasini talep etmisler.

buraya kadar her sey normal. hatta ogrencilerin, dikkat cekmek icin yanlarinda domates, hiyar falan getirmis olmalari da gayet guzel. son derece demokratik ve ayarinda bir faaliyet.

fakat haber milliyet'ten okununca olay degisiyor tabi. soyle bitirmisler haberi:
    "ogrenciler, ellerindeki hiyarlari yedikten sonra dagildi."
    http://www.milliyet.com.tr/…05/21/guncel/gun11.html

sen cok yasa milliyet.
    (bkz: guney yarimkure yeni yila girdi)
  • 2009'da rezalet şenlikleri olan üniversite.
    (bkz: ceza)
    (bkz: kutsi)
    (bkz: 2 kişiydiler yüzlerini hatırlamıyorum)
  • dünyada başka bir örneği olmayan "alkış mühendisliği" bölümüne sahip çok güzel üniversite. abbasın* yanına aldığı iki kemal'le* * yaptığı, 22 aralıkta başlayıp 23 aralıkta biten programında her soruyu, her cevabı alkışlayan, canı sıkılınca alkışlayan, ısınmak için ya da terleyince ferahlamak için alkışlayan öğrencilere sahiptir.
  • birçok üniversitede göremeyeceğiniz büyüklükte ve güzellikte bir kütüphaneye sahiptir. kitap kurdu iseniz, boğulabilirsiniz içinde. ancak inönüden kütüphaneyi çıkar geriye ne kalır ki ?
  • 8 senemi yemiş malatya ilinin sahip olduğu üniversite.

ulaşımı berbattır, merkeze 20 küsür km yoldan gidersiniz. konser olur 11 gibi otobüs bulamazsınız motaşı arasınız lutfederlerse 1-2 saat sonra 1 yazıyla 1 otobüs gönderip 500 kişinin o otobüse binmesini isterler. yolu da berbattı ama gerçi 3 gidiş 3 geliş yol yapıldı ama ne yapayım; 7 sene dandik asfaltlı göt kadar yolda 313123123 km yol yaptık...

kampüsü bakımsız da olsa güzeldir. etkinlik anca 3-5 grubun yaptıklarıyla olur. sinema-dans-dağcılık-fotoğrafçılık grupları bişeyler yapar.

gençliğimi yemiştir. halen daha yemeğe devam edecek gibi gözüküyor.
  • bünyesindeki elektrik elektronik mühendisliği'ne yüzde 30 ingilizce eğitim zorunluluğu koyduğundan mütevellit, bir sene hazırlık sınıfı açmış üniversitedir.

muafiyet sınavı da yapmıştır, ama göstermelik...

134 kişiden sadece 1 kişi 88 alarak "sözlü mülakat"a girmeye hak kazanmıştır. o da yabancı uyruklu biri. 3-5 tane daha yabancı uyruklu vardı; onlar bile kalmış...

o 88 puanı alan elemanı da mülakatlarda eleyecekleri belli zaten.

işte bunlar hep ekmek parası. akademisyen maaşları yetmiyor sanırım.

itiraz etsem nereye edeceğim, milletin "ekmeğine taş koydum" diye derslerden geçirmezler maazallah. türkiye'de yaşıyoruz amına koyim.

bu arada inönü üniversiteli ekşiciler eklesin, çardakta zirve falan yapalım :)

neyse ya, hep ingilizce bilgimin eksikliğini hissederdim. arada güzel bi ingilizce eğitimi alırım, kpdsye girer bi 90 üstü çakarsam ayda 100 tl maaşıma zam gelir oley ;)
  • mühendislik fakültesi elazığ'a daha yakın olan devlet üniversitesi.
  • canlıdan canlıya 5 eş zamanlı karaciğer nakli yaparak guiness rekorlar kitabına girmeyi amaçlayan üniversite.. ilgili haber

tamam karaciğer nakli konusunda başarılısınızdır ama hasta hayatı üzerinden şov yapmaya gerek var mı bilemedim?
  • kampüsünü kaldırıp olduğu gibi ankara'ya, istanbul'a koysak türkiye'nin en sosyallerinden biri haline gelebilecek devasa ve güzel yapılmış okul. ancak şehirden dolayı hocaları da (gerçi birini bilirim), öğrencileri de bilemem tabi.
  • fatih hilmioğlu zamanında yapılmış olan akıllı sınıfı sayesinde amerika'daki üniversitelerle eş zamanlı ders yapmanın mümkün olduğu üniversite.
hesabın var mı? giriş yap