şükela:  tümü | bugün
 • özet

  inönü üniversitesi tıp fakültesi vaka sayısının 30 bini aştığı bu günlerde online verdikleri eğitimin sınavını yüz yüze yapmaya karar vererek öğrencilerin hayatlarını tehlikeye atmaktadır.

  normal şartlarda eylül ayında başlaması gereken örgün eğitim ülke genelinde çoğu üniversitede olduğu gibi inönü üniversite'nde de pandemi nedeniyle uzaktan eğitim formatında devam etmekte. bu süreç içerisinde gerçekleştirilmesi gereken 1. komite ile aralık ayında gerçekleştirilmesi gereken 2. komitenin 14 aralık tarihinde yüz yüze şekilde gerçekleştirileceği ve bu süreç içerisindeki tüm sorumluluğun öğrencilere ait olacağına dair bir belge imzalamaları gerektiği öğrencilere bildirildi. sadece slayt okuyarak ders anlattıklarını düşünen hocaları ile bir tanesinin bile yüzlerce bilgi içerdiği iki komiteyi bir arada aynı gün hiç ara vermeden yapmak resmen haksızlıktır. yüzlerce öğrenciyi farklı şehirlerden bir araya getirip aynı salon içerisinde saatlerce tutmak amacı geleceğin sağlık personellerini yetiştirmek olan kurumun amaçlarıyla çelişmektedir. bu süreçte aynı zamanda barınacak yer problemi oluşmakta ve tüm öğrencilerin kyk yurtlarında kalacağı bildiriliyor, pazartesi günü yapılması planlanan sınav için sokağa çıkma kısıtlamaları da göz önünde bulundurulursa farklı şehirlerden gelmiş yüzlerce öğrencinin bir öğrenci yurdunda bu koşullarda bir hafta sonu geçirmesi zorunlu hale geliyor. ayrıca o tarihte covid testi pozitif olanlar için ayrıca bir önlem alınmamakta ve sadece haziran ayında gerçekleşecek mazeret sınavıyla bunu telafi edebilecekleri bildirilmekte. bu çözümsüzlük öğrencilerin test sonuçlarını gizleyip sınava girmelerine neden olacaktır.

  bu sorun hakkında twitter'da seslerini duyurmaya çalışan inönü üniversitesi tıp fakültesi öğrencilerine inönü üniversitesi rektörü şu yanıtı vermiş olup sonraki gün gerçekleştirilen görüşmede hiçbir değişiklik yapılmadığı öğrencilere bildirilmiştir.

  veli ağbaba'nın tweeti
  1
  2
 • rezalet gibi rezalettir. eskiden öğrenciyi düşünen rektörler vardı. şimdi partili rektörler olduğundan beri siyasi gibi görüntü verme derdindeler. böyle olunca da öğrenciymiş, akademik personelmiş kimin umrunda.
 • günlük 30 binden fazla vakanın olduğu şu günlerde böyle bir karar alıp bir de bu kararda diretmek cidden saçmalık. ayrıca iki komiteyi bir günde yüz yüze işleme kararı gördüğüm en saçma karar olabilir. bir günde o komitelerin birer slaytına baksan yine yetişmez. nasıl bir mantık bu
 • saçmalık bu kadar vaka varken sınavlar ertelenmeli.
 • bu vaka sayıları ve yüzyüze sınav hem bir oksimorondur hem de resmen insanlık suçu.
  b sınavlar yüzyüze yapılmamalıdır.
 • çok karışık yazılmış. anlamadım. tıpta okuyan biri kendini daha iyi ifade edebilmeli.
 • açıklanan vaka sayıları bu kadar artmışken, farklı şehirlerden yüzlerce öğrenciye böyle bir sistemi dayatmak hem onların hem de ailelerinin hayatlarını riske atmak demektir. bu tarz yanlış kararlardan geç olmadan dönülmelidir.
 • kopya organizasyonları da hazırdı oysa. yazık oldu.

  şaka bir tarafa saçmalık resmen.
 • rezalet gibi rezalet başlığıdır, acilen çözüm diliyorum.
 • umarım bir çözüm bulunur.

  tanım: ciddi gözüken bir rezalet.
21 entry daha