şükela:  tümü | bugün
 • pamukovada kamp yapilabilecek harika bir bolge. pazar gunleri eminonu misali duyan gelse de, geceleri domuzlar soyle bir dolassa da o yildizlar, o agaclar, su sesi, magara ve giderken kullanilan daracik yollar icin kesinlikle deger. yukseklik dolayisiyle geceleri soguk oluyor. en yakin medeniyet bolgesi tepecik koyu arabayla en az yarim saat suruyor ama tuz seker vs gibi acil ihtiyaclari tepedeki ormanci amcadan karsilanabiliyor.
 • sakarya-kocaeli sınırında tepecik köyü'ne 12 kilometre uzaklıkta çam ve göknar ağaçlarıyla çevrelenmiş, hemen üstünüzden geçen bulutların rüzgarla savruluşunu izlemesi doyumsuz, kamp ve doğa yürüyüşü yapmaya son derece elverişli yayla. köyden sonra girilen toprak yol oldukça düzgün, her araçla rahatlıkla gidebilir cinsten.

  buraya kadar her şey güzel olmakla beraber özellikle akşam olmasıyla silah atanlar, havai fişek patlatanlar, yanlarında getirdikleri amfiden son ses ezan dinletenler, yine son ses müzik çalanlar, arada bir gelen elektrikli testere sesleriyle maalesef ki sakinlikten tamamen uzak yayla demeye bin şahit bir alana da dönüşebiliyor.

  dibinizde dahi umursamazca havaya kurşun yağdıranlarla poligon veya savaş alanı mı yoksa yayla mı kimi zaman ayırt etmesi güçleşiyor. inanılmaz rahatsızlık verici bir durum. geceyi yaylada geçirmeyi düşünenler için küçük bir uyarı.
 • istanbul'a 1,5 saat, en yakın yerleşim yerine yarım saat uzaklıkta kamp ve yürüyüş yapmaya çok uygun bir alan. sis ve bulutların neredeyse içinden geçeceğiniz, yıldızların çok daha net görüldüğü bir resim sanki. gitmeyi düşünenler aşağıdaki bilgilendirmeden yararlanabilirler.

  temiz su kaynağı: var
  tesis: yok
  silah: var (sabah 7 de kalk atışıyla başlıyor)
  ezan: var (aküye bağladıkları hoparlör yardımıyla şov amaçlı)
  müzik:yok
 • istanbul'dan kısa süreliğine kaçıp kamp yapmak için ideal bir yer. çok harika bir doğaya sahip, temiz su kaynağı da bulunmakta. kamp için herhangi bir işletme mevcut değil ve en yakın yerleşim yeri denildiği gibi yarım saat uzaklıkta. yükseklikten dolayı geceleri soğuk olabiliyor. istanbul'da havalar 10 derece üstündeyken burda yerlerde kar vardı mesela. bu yüzden iyi bir uyku tulumu ve çadırla giderseniz rahat edebilirsiniz.

  türkiye'nin dört bir yanında bulunan günübirlikçiler burda da mevcut sanırım. haftaiçi gittiğim için pek insana rastlamasam da önceden gelenlerin attıkları plastiklere ve naylonlara rastlamak mümkün.
 • buradaki apaçilerden kurtuluş yöntemi hemen az ötesindeki kayaüstü yaylasına gitmektir. ulaşım biraz daha zor ama o yüzden saçma sapan tipler görmezsiniz. inönü yaylasına giderken bir yol ayrımına sapılarak (tabelası var) buraya ulaşabilirsiniz. sessiz, sakin, muhteşem manzaralar eşliğinde kampınızı yaparsınız. su kaynağı mevcut. biz ilkbaharda gitmiştik. yalnız geçen günlerde giden bir arkadaşım ayı izleri gördüğünü söyledi. bu mevsimde gitmek sıkıntılı olabilir.

  http://www.kocaelidagcilik.com/…i-tepecik-koyu.html

  https://www.yolacikmali.com/…/07/kaya-ustu-yaylasi/