şükela:  tümü | bugün
 • kanal a denilen laikçilik karşıtı osmanlı düşkünü muhteşem kanalda duydugum enteresan hadisedir..

  herhangi bir link veremiyorum zira verecegim linklerde anayasaya göre suç işlendiginden başımıza işte gelebilir malum bu laikçilerin kolu pek uzundur bizim muhafazakarların cehaleti sayesinde çok güzel idam etmesini içeri atmasını bilirler..

  her neyse google yunan tazminatı, ne bileyim ismet inönü tazminat yunanistan falan yazın muhakkak bilgiye ulaşacaksınız..

  önce yunanistandan işgal ettigi topraklar için tazminat istemişiz, verememişler yes no falan derken o arada tazminattan da vazgeçmişiz hem toprak gitmiş hem de tek kuruş tazminat alamamışız..

  kanal a " paraları olmadıgı için tazminat alınamadıgını " iddia ediyor hatta inönü bunu mecliste dile getirmiş ama bir türlü o konuşmayı bulamadım..

  tazminat istenmiş ve sonra vazgeçilmiş nedenleri yok.

  yine bir ilüzyon çekmiş bizim laikçiler..

  not olarak düşeyim allahını seven salya akıtmasın, adam akıllı tartışın yaftaya eyvallahta haysiyetsizce küfür ediliyor ve karşılık verince suçlu biz oluyoruz..
 • (bkz: karaağaç)

  yunan ordusunun bozgununu müteakip drahmi ebesinin örekesini boylamış, zaten elinde avcunda ne varsa anadolu'yu işgal için basil zaharoff'un kasasına akıtmış olan yunanistan'ın gerçekten de tazminat ödeyecek hali kalmamıştı..

  tazminat yerine paşa paşa yaptıkları mezalimi kabul ettiler. bir avuç da toprak verdiler, olay kapandı.
 • yanlış bilgidir.

  zira ilkokul tarih kitaplarından bile hatırlanacağı üzere yunanistan savaş tazminatı olarak karaağaç bölgesini vermiştir.

  ancak buna zamanın başbakanı rauf orbay ve mustafa kemal atatürk'ün pek sıcak bakmadığı da bir gerçektir.
 • lozan görüşmesi sırasında yunanistan başbakanı venizelos un tazminat konusunda biz ingizlerin dediğini yaptık muhattap almanız gereken itilaf devletleri dediği ve topu itilaf devletlerine attığı için sadece tazminat olarak karaağaç bölgesi alınmıştır