1. alphan manas destekçisiymiş.
    denk geldiğim "düşünce"ler ergen mamülü gibiydi.
  2. işin içinde "ben bunu gördüm, seni de bilgilendireyim" alt bilgisi olacaksa, sözlük varken yaşaması çok zor. heves güzel, ama yapı çok zayıf ve replika/imitasyon ayarında.
    (ben böyle dedim ancak dragons' den'de yayınlanmayan görüşme aşamalarında anlatılan ancak bizim dinleyemediğimiz unsurlar oldukça ağız sulandırmış olmalı. 5 yatırımcının fiyat kırarak birbirini geçmeye çalışmaları şaşırtıcı)
  3. http://www.inploid.com/ adresinde yeni kurulan sosyal ağ. şuan beta aşamasında. sitenin özü merak ettiğin,öğrenmek istediğin soruyu sorup bu sorunun cevabıyla ilgili olabilcek kişiler tarafından cevaplanması. bir nevi (bkz: yahoo answer) diyebiliriz. dragon's den türkiye'deki yatırımcıların 5'ide bu projeye yatırım yaptı. bakalım sonu ne olacak.
  4. şahane insanların yarattigi basarili proje.
  5. sayfalarindaki gec butonunun arkasi seffaf olmayan sitedir efendim. zira siteler ikiye ayrilir, gec butonunun arkasi seffaf olanlar ve digerleri.

uzun cumlelerin sonunda gec butonu alttaki gri alanin uzerine geliyor, oval seklin disindaki alan beyaz beyaz siritiyor.
  6. internet'te neye yatırım yapacağını bilmeyen beş başarılı iş adamının, "napalım, gelenlerden en iyisi buydu" naraları atarak yatırım yaptıkları gereksiz site, proje.
  7. rumuz devrine geri dönmesi pek hoş olmamış. facebook'la, twitter'la entegre olsa, gerçek kimlikler kullanılsa. twitter'in daha soru-cevap temellisi olsa. insanları kaynaştırsa. türk insanına daha yakın olsa.

daha girmeden bunlar geçti aklımdan.

dragon's den'de yatırım almalarının temel nedeni de girişimci arkadaşların kişiliği oldu sanırım. hem okumuş etmiş çocuklar, hem de ciddi emek ve para dökmüşler zaten. bazı katılımcıların aksine "ya tutarsa" diye gelmemişler. adamlar da atladı tabii.
  8. dragons' den turkiyeden bes yatirimcidan toplam 150.000tl yatirim olan sosyal bilgi paylasimi platformu. televizyonda dragonlarla yapilan gorusmelerin cok az bir kismi gosteriliyor. yanlis bilmiyorsa her bir proje yaklasik 1 saat kadar sunum yapiyor ama 5-10dk lik bir kismi ekrana getirliyor. bu projenin ekrana getirilmeyen kismini cok merak ediyorum. acaba ne konusuldu da cebinde akrep bulunan ejder yumurtasi kivamindaki bu bes kisiden yatirim almayi basardilar. hadi alpan manas ve nevzat aydin disindakileri anladim. onlar bu ikisi ne derse onu yapiyorlar. tek baslarina yatirim verdiklerini gormedim. ama ozellikle nevzat aydin neye ikna oldu kardesim. bu adamlar yatirimci yani birinci oncelikleri para kazanmak. sosyal platformlarin en buyuk sorunu gelir modelidir. ben bile bir arkadasim gelip abi super proje bulduk dedigi zaman projeyi sormadan once gelir modelin var mi diye soruyorum. orada oturan 5 ejderden hic birinin aklina "tamam guzel proje is yapar ama gelir modeliniz ne, nasil para kazanacaksiniz" diye sormak gelmedi mi yani? siteye adwords falan eklemekle o paralar cikmaz. kimse bilmiyorsa nevzat aydin'in bilmesi gerekir. gordugum kadariyla sitede reklam da yok zaten.

inploid hakkında bilgi verin