şükela:  tümü | bugün
 • eğer iki yaz boyunca aynı binadan geliyorsa adamı eder. geçen yıl ocaktı sanırım, adamlar başladı apartmanı yapmaya, bir yaz geçti, ha kışın biter dayan dedik, durdular, bu yaz yine başladılar. yazın tatilinde evde kafasını dinleyip vakit geçirmek isteyen benim kafamı sikmektedir bu gürültü. kahvemi alıp balkonda keyifle bir kitap okumak icraatini gerçekleştiremiyorum, yerde kazı yaparken su borusuna daldıkları için duşa girip serinleyemiyorum, daha kötüsü sürekli sinirli olduğumdan bir türlü dinlenemiyorum. bir bina iki yılda bitirilemez mi ulan!
 • rahatsız oluyorsanız ve çalışma saatleri dışında çalışıyorlarsa bağlı bulunduğunuz belediyeye şikayette bulunmanız gerekiyormuş.

  ben bağlı bulunduğum belediyeyi aradım, ayrı ayrı 4 kişiyle konuştuktan sonra internet üzerinden şikayet formu doldurmam söylendi. formda da tc kimlik numarasına ve ana baba adıma kadar her şey isteniyordu maşallah. gerzek komşularla papaz olmamak için farklı bir isim vererek formu doldurdum. böyle bir durumda dikkate alırlar mı bilmiyorum ama en güvenlisi buydu.
 • uykunuz hassassa uykunun içine eder. izmir sıcağı olunca bazen 8 olmadan başlıyorlar tak tak tak! ne zaman bitecek bu ses acaba diye düşünürken duymaz oluyorum bir süre sonra gün içinde. ama sabah saatleri bir facia gibi o ses!
 • tahammül sınırlarını zorlayandır.
  2. seneye girdik sabah saat 8 deyince başlıyor adamlar. sanki bizim evde inşaat var. evde durulmuyor gündüz ne zaman bitiyor mesaileri biz rahatlıyoruz. bir çözümü olmalı bu durumun...
  aa bir tabii geçen sene önce eski apartmanı yıkmalarını dinledik, bir kaç gün evde deprem oldu desem yalan olmaz. bir sabah bir kalktık oturma odasının duvarı yıkılmış. gelip yaptılar tekrar ama oranın yatak odası olması ihtimalini düşünemiyorum..
 • aylarca her sabah bu gürültüye uyanır, sıcak yüzünden kapatamadığınız camdan da tüm gün bunu dinlerseniz benim kadar asabi hale gelmeniz olasıdır.

  caddenin karşısındaki sikko 3-4 katlı binalar yıkıldı ve yanyana 3 tane (evet 3) 8'er katlı apartman dikiliyor. daha biri bile tam bitmeden ikinciye başladılar, sonra da üçüncü gelecek.

  talep vardır, insanlar gelsin kiralık/satılık takılsınlar tamam da. sikeyim böyle işi yine de.

  çok sinir bozucu bir durum, perdeyi kapat görmezsin, tozu pisliği de bi nebze ama sesi ne yapsan engelleyemiyorsun...
 • pazar sabahı 7:30'da başlayınca insanı yatağından sıçratır, sinirden delirtir. aradım belediyeyi neymiş gün doğumunda başlamaya hakları varmış. ulan pazar be pazar ne gün doğumu? yönetmeliğe bakıyorum sabah 7'den akşam 7'ye kadar izin. e memleket dev bir şantiyeye dönüşünce çok normal haftasonuna kısıtlama getirmemek.
  (bkz: inşaat ya resulullah)
 • rant köpekleri tarafından, inşaatlara haftanın 7 günü sabah 7'den itibaren çalışma izni verildiğinden ve istanbul'da her sokakta yaklaşık 5 inşaat olmasından dolayı, dünyanın ilk metropol-şantiye şehrinin fon müziğini oluşturmaktadır.