şükela:  tümü | bugün
  • koronavirüs salgını döneminde metro şantiyesindeki işçilere ekmek arası ıspanak dağıtıldığını duyurduğu için işten atılan bedirhan aslan, "sesimi duyan olmadı. umudumu, mücadelemi burada bitiriyorum. artık konuşmayacağım" dedi.

karayolu, metro, tünel ve havaalanı gibi projelerde çalışan bayburt grup’un yüklenici olduğu bakırköy meydanı’ndaki metro şantiyesindeki işçilerin mağduriyetini duyuran inşaat işçisi bedirhan aslan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, hala işsiz olduğunu, hiçbir yetkilinin sesini duymadığını belirterek, "umudumu, mücadelemi burada bitiriyorum. artık konuşmayacağım" diye yazdı.

sesini duyurmaya çalışan herkese teşekkür ettiğini belirten aslan, "maalesef sesimiz duyulmadı veya duyulmak istenilmedi. onun için artık uzatmanın da anlamı yok, kalın sağlıcakla. yolu mardin'e düşen olursa muhakkak beklerim. umut ettiğim bazı kişiler olmuştu, onlardan da bir haber gelmedi. ben de isterdim, güzel bir haber almayı ama kısmet değilmiş" ifadelerini kullandı.

link

umarım burası bir işe yarar.
  • bu cograyada aynı kaderi paylaşan binlerce gururlu insan gibi, bedirhan da haksızlığa karşı çıkmanın bedelini ödüyor.

idealist bir gencin mükafatı bu olmamalı.
  • neden? neden işten atıyorsunuz diye sormak istediğim kişiler var.
  • yukari!!!
  • emekçiyi yarı yolda bırakmayalım. sesi olalım desteği olalım.
  • kendi ve tüm arkadaşları adına hak arayışına girmiş ama arkasında duran olmamıştır. umudunu yitirmesi sizce normal değil mi? bence umudunu yitirmesinden daha üzücü bir şey var; o da hak arayışı içine girdiğiniz zaman arkanızda kimsenin olmayacağını bilme düşüncesi.

tanım: destek olması gereken emekçidir.
  • gündemde kalması gereken başlık.
  • twitter ında yazdığı gibi
    "zulme karşı susan dilsiz şeytandır."
  • sosyal medya böyle bir şeydir işte. gazı verir. ama finalde herkes ekmeğine koşar sen göt gibi kalırsın. bedirhan kardeşimiz ne yazık ki bir ibret vakasıdır. kapitalist dünyada hayatın size öğrettiği ekmek arası ıspanak da çıksa ihtiyacın varsa işine sahip çıkmaktır. che ya da spartacus ruhun varsa başka. aşırı karamsar ve tatsız yazdım farkındayım. ama üsttekilerin samimiyetsiz entrylerinden iyidir.
  • kemal sunal kibar feyzo'da şehir hayatını hakim için tasvir ederken:
    --- spoiler ---

bu şehir hayatı acayip bir şey. çok şey öğrenmişim, sendikayı öğrenmişim, burada da şehir ağaları var; ama buranın marabası parayı az gördü mü el ele verip hakkının tamamını alıyor, grev, ekmek, özgürlük sendika, işçiler kardeş patron kalleş...
    --- spoiler --
    şöyle bir geriye baktığımızda, köylerimizin şehirleşmesi gerekirken, şehirlerimiz köyleşti, kibar feyzo'nun bahsettiği çalışma şartları açısından. insanlara hakaret eder gibi ekmek arası ıspanak vermişler, üstelik bu duruma itiraz eden adamı işten atmışlar, yani bırakın parayı az görmeyi, doğru düzgün beslenemiyor işçiler. grev yapamıyorsunuz. işçi hakları yok. sendika yok. işçi dayanışması yok.
    kemal sunal o kadar filme rağmen bu ülkeyi düzeltemedi ya bu ülke hiç düzelmez. adama sadece gülmüşüz
    ders çıkarmak mı
    nerde...