şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yazın hortumla beton sulayarak serinlerler.
  • yeni mezun olanları genellikle mühendis değillerdir.
  • pek cogu asosyaldir. hele ki santiyeciyse iyice sosyal hayati sifirlamis olur. facebook profilleri santiye fotograflari ile doludur. ofis ortaminda calisanlari da evden ise, isten eve moddadir. daha ogrencilik yillarinda, fakulte fotograflarini profil sayfalarina doldururlar. ıs hayati baslayinca buna ofis fotograflari eklenir. gezeyim tozayim insan icine karisayim pek akillarina gelmez.

bu meslegin kizlarina hic deginmiyorum bile. fakulte kantininde langirt oynayip fotomac okuyanlari gordugum gunden beri ilgilenmiyorum kendileriyle...
  • öğrenimli ameleler.
  • ömürleri şantiyede geçer, genelde allah'ın unuttuğu coğrafyalarda.
  • ınsaat fakultesi kantinini kiraathaneye ceviren erkeklerdir. ama napsinlar allaskina, onlar da pek mutlu gorunmuyor bu durumdan. bir gemi makina degil tabi, ya oyle olsaydik diye avutuyorlardi kendilerini en son gozlemledigim kadariyla. soyle ki;

bi ton insaat muhendisiyle, orta bahcedeyiz. gemi makinadan bir arkadasim da var, kendisi bolumdeki tek kiz. arkadaslarinin askere gittigini, hemen hemen hepsinin tuzlada ayni yere gittigini, kendisini arayip askerligin tek farki bi sen yoksun gerisi komple ayni dediklerini anlatti. zaten is hayatlari da malum; gemi, makina. o an insaattan yakinan arkadaslar, beterin beteri var tadinda rahatladilar bence, santiye iyi ya aslinda bile! dediler bak.

bir de mimarlarla bir cekisme hasil aralarinda zannediyorum.

tabi genellemek kotu bir sey, oylesine eyyorluyorum, bunu da buraya koyayim da.
  • kocam olur kendisi. benimle geldiği iş görüşmemde gözlüğünü düzelterek; "şu yandaki yeni yapılan binada sizin mi? ahşap kalıp kullanıyorlar bitmez o çelik olsa 3 aylık işi vardı" diye müdahil olan kişilik. ara ara eli götünde inşaat izlediği de olur. yapıyorlar efendim engel olamıyoruz.
  • mezuniyetten 5 yıl sonra evrimini tamamlayan erkektir.iyi araba kullandığımız doğrudur. tamirat vb işlerde becerileri vardır. evin erkeği klasmanında liderdir.mesai saati kavramı yoktur. erkeksi giyinir,öyle davranır. ağzı işinde bozuktur. asosyal değildir,aksine hep sosyaldir. planlama meslekten geldiği için idealisttirler. aileye düşkün olurlar. eşlerini severler. iş makinaları vazgeçilmezlerdendir. iyi çizim yaparlar ve yönetimsel olarak liderlik ruhunda vardır. göbekli bile olsa atletik bir yapıdadırlar. zararsız ve eğlencelidirler.
  • inşaat sektöründe olduğum için çok net bildiğim özellikleri; iyi, dürüst ve çalışkan insanlar olmalarının yanında en büyük sıkıntıları antisosyal olmalarıdır. genellikle utangaç ve iletişim becerilerinden yoksundurlar.

sonuçta iyi adamlardır, kardeşini evlendirebileceğin ideal damat adayı meslek gurubudur.