şükela:  tümü | bugün
772 entry daha
  • inşaat mühendisliği 20 iş günü sürecek şantiye stajı arıyorum.

odtü inşaat 2. sınıf öğrencisiyim.ortalamam 3.5'tan yüksek ve ileri düzey ingilizcem var, bunun dışında ispanyolca dersleri de alıyorum. pandemi sebebiyle görüştüğüm firmaların hepsi stajyer alımlarını aniden kapadı çünkü şantiyeleri yurtdışındaydı ve şu durumda yurtdışında çıkmam imkansız,kısacası şu an yurtiçi staja ihtiyacım var.mesaj kutum herkese açıktır.

izmir'de yaşıyorum, izmir ya da çevresinde bir şantiye daha hoş olabilir eğer mümkünse.
  • en küçük yerleşim biriminden mega-şehirlere kadar her yerde altyapıların ve üstyapıların planlanması, tasarımı, yapımı ve işletmesi multidisipliner ve interdisipliner bir yaklaşım gerektirir. inşaat mühendisliği de bu disiplinlerden biridir.

azalan kaynaklar, artan nüfus, çevresel sorunlar derken bir paradigma değişiminin gerekliliği ortada. inşaat mühendisi de bu dönüşümü sağlayacak temel unsurlardan biri.

son yıllarda mesleğin geldiği nokta pek iç açıcı değil. işsiz inşaat mühendisi sayısı artmaya devam ediyor, çalışma koşulları kötüleşiyor, mesleğin saygınlığı azalıyor, üniversitelerde gereksiz yere bölümler açılıyor ve ihtiyaçtan çok daha fazla sayıda mezun veriliyor.

bu kötü süreçte hem bilgilerini güncellemek hem de yeni bir şeyler öğrenmek isteyen mühendisler için inşaat mühendisleri odası faydalı bir hizmet veriyor, youtube kanallarından eğitim, seminer videoları paylaşıyor. özellikle genç meslektaşlar için yararlı olacağı düşüncesiyle buraya bağlantıları bırakayım.

imo istanbul şubesi seminerleri

imo izmir şubesi seminerleri

imo ankara şubesi seminerleri
1 entry daha