şükela:  tümü | bugün
351 entry daha
  • ikinci kattan atladım, çenemi vurdum ama uçmak böyle bir şeydi.
  • ben de atladım, ancak hangi motivasyonla yaptığımı hala kestiremiyorum.
  • acı eşikleri, günümüz çıtkırıldım bebelerine oranla allahüekber dağlarına kadar yüsektir.
  • saftirik erkek kardeşimin de aralarında bulunduğu nesil. 6 yaşındayken bu aktiviteyi yaparken kolunu kırmış, annemler kızar diye eve kırık kolla gelip yaklaşık 2 saat öylece oturmuştu velet.

artık beti benzi atıp iyice durgunlasinca annem fark edip hemen sorgulamaya başlamıştı ve tamamen deforme olmuş kolunu görüp hemen apar topar hastaneye götürmüşlerdi.

bu kadar yaygın olduğunu bilmezdim bu aktivitenin. kadınların neden erkeklerden daha uzun yaşadığının da net cevaplarindan biri aynı zamanda.*
  • hahaha, bitek biz yapıyoruz bunu diye düşünüyordum, meğer inşaat sektörü aslında eğlence sektörüymüş bir nesil için.

zaman zaman alternatif olarak tüf tüf oynardık inşaatın içinde. canlı counter strike.

yazlıkta da inşaatların kırık/artık tahtalarını toplar yakardık sahilde bira içerken akşamları.

içinde bulunduğum nesildir.
  • vay be sadece ben yapıyorum sanıyordum. bir defasında çok fena düşüp kolumu ve bacağımı paralamıştım. yükseklik korkusunu tetiklemişti bu olay. yıllar sonra kaya tırmanışı yapmaya başlayarak yenebildim korkumu. ama inşaatlara olan antipatim hiç geçmedi.
  • çeneyi dize vurmayanı yoktur. "vurmadım" diyeni rahatlıkla taşa tutabilirsiniz.
  • sene 1998 gelibolu'da aralarına katıldığım, dönemin tik tok eğlencesi. 2000 yılında gelibolu'dan ayrıldım ve bir daha gitme şansı bulamadım ama google maps ile keşan yolundaki bir futbol sahasının ( adını unuttum) yakınında yeni yapılan müstakil bahçeli evlerden birinin, ikinci katından kuma atladığım evin görüntüsünü buldum. o muhitteki çoğu müstakil evin bakımsızlıktan döküntüye döndüğünü gördüm. insan düşünüyor nerden nereye diye.
  • hala nasıl hayattayız, anlayabilmiş değilim. ayrıca aynı nesil 7 metre ağaçlara da çıkardık. ne sadakaymış arkadaş, star wars güç kalkanı gibi.
  • köyde samanlığın yukarısından samanların üzerine de atlamışlığı vardır.
299 entry daha