şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kesinlikle fenerbahçe taraftarıdır. öncelikle niçin inşallah öncelikli bir başlık: inşallah (allah dilerse) çok önemli bir kelime olduğu için vurguladım; çünkü kur'an'da kehf suresi 23-24. ayetlerde geçmektedir. sebebi de: peygamberimiz hz. muhammet bir konuyla ilgili olarak: " o iş yarın olacak"demiş; ancak o iş ertesi gün olmamış hatta bir kaç gün daha da olmamış, daha sonra kehf suresinin 23-24. ayeti nazil olmuş:

23 - hiçbir şey için, allah'ın dilemesi dışında: "ben yarın onu yapacağım deme"
    24 - ancak allah dilerse (yapacağım de). ve unuttuğun vakit allah'ı an ve "umarım rabbim beni, doğruya daha yakın olana eriştirir." de.

maç önü taraftarlarla yapılan röportajlarda, taraftar hep:" inşallah bu gün yeneceğiz gibi cümleler kurar. yanlış hatırlamıyorsam: geçen sene galatasaray'ın kadıköydeki maçında bir gün önce bir konuşmada aziz yıldırım: "yarın galatasaray'ı yeneceğiz " demişti, orada bulunan biri de: "inşallah" demişti. aziz yıldırım'da: "inşallah'ı maşalah'ı yok " kesin yeneceğiz dedi. benim başımdan aşağıya kaynar sular dökülmüştü. içimden belki inşallahın önemini bilmiyor; ancak bundan dolayı en iyimser berabere kalacağız demiştim ve öyle olmuştu.