şükela:  tümü | bugün
  • çevre ve şehircilik bakanı mehmet özhaseki'nin kayseri il emniyet müdürlüğü çevik kuvvet şube müdürlüğü'nü moral ziyareti sırasında kurduğu cümle. video linki

haber linki

ekleme: art niyetle açılmış bir başlık diyen sevgili yazar; konuşmada benim ilgimi çeken cümleyi aldım. adı ne olursa olsun karşındaki insanın ölmesini dilemek en hafif tabirle saçmalamaktır. inşallah şehit vermeyelim artık demek daha doğru değil midir?
  • güldürmüştür.
    abi artık böyle bir başlık açıldığı zaman otomatikman ''yine hangi akp'li gaf yaptı'' diyerek geliyoruz.
    sonuç şaşırtmıyor gerçekten öyle oluyor.

inşallah komple sizler de şehit olursunuz sayın bakanım.
  • bizler de halk olarak, kendileri hakkında aynı temennilere sahibiz.

edit: bir de moral ziyaretine gitmiş üstelik; teallam!
  • (bkz: birinin ölmesini istemek)

resmen budur.
  • başlığı açarken içimde bir umut vardı.

bir şehit yakını kendisine "şehitlik şöyle güzel böyle eğlenceli" diyen bir yetkilinin yüzüne bunu demiş olsun istemiştim.

lakin yok. bugün de yine başkaları adına utandık çok şükür.
  • siz hiç öldünüz mü ki "amin" diyelim?
  • bitse de gitsek havası var insanların suratlarında, olmuyor demek ki.
    koca yemekhanede, ben de görmemiş olabilirim fakat 'amin' diyen olmadı.

hepimiz bıktık, hepimiz.
  • "ulan o güzel insanlar yıllarca yaşadılar sevdiler, sevildiler, uyudular, sevdiklerinin yanında uyandılar, pazarlık yaptılar, marketten süt aldılar, ağladılar, küçükken dayak yediler, okudular koca adam oldular sonra da bu şekilde göçüp gittiler.

bunlar oldu bitti tamam bir şekilde buna alışılacak keşke alışılmasa ama ülkemiz bu karakterde.

sonra saçma sapan bir adam geldi ve bu güzel insanların arkadaşlarına dedi ki inşallah siz de şehit olursunuz.

utan be adam utan ! mezardan kalkıp alırlar seni altlarına neye uğradığını şaşırırsın. istersen sen sülaleni şehit et biz onlar için ağlarız. nasıl? ne de olsa şehitlik mertebesi cennetlik mertebe. sonra da biz gelir dua ederiz mezarında ne iyi adamdı şehit oldu diye"

kısaca ölmeyi bayılmak sanan şahısın boş boğazlığı dediğim başlık.
  • bir iki ekşi surat gördüm. onlar tespit edilip cezalandırılsın.