şükela:  tümü | bugün
  • hiçbir zaman anlam veremediğim ama kişiliğimin bir parçası olmuş durum. sevdiklerimin kaçıp gitmeyenlerinden sınırlı sayıda var bu yüzden. benden gidilmesine alıştım, kimseyi kaybedecek gücüm yok ama kaybetmekten de korkmuyorum artık. o hariç. yıllardır orda burda yapayalnız ağladığım her anı hissedebilecek, üzüldüğüm her zaman beni hayata tutabilen kişi, sayende yaşıyorum her gün sayende gülüyorum dolaylı olarak. bunları hiçbir zaman okuyamayacaksın çünkü ben seninle burayı hiç paylaşmadım (buna denk gelsen bile okumazsın, ki okuma zaten ağır bir dibe çöküş ve duygusallığıma dayanamıyorsun) hala paylaşmadığım bir şeyimin olması çok acı belki de, üstelik tanıdığım bir-iki insan biliyorken senin bilmemen. seni gereksiz yere çok üzdüm, çünkü böyleydim, bunu kabul ettin. hayatına giren herkesin hayatını güzelleştiriyorsun, bu yüzden kimse senden vazgeçemiyor. hep hayatımda ol. bunları sana yazamıcam çünkü bu aralar seni üzüldüğümü göstererek çok üzdüm, seni üzmek istemiyorum daha fazla, en azından en çok sevdiğim bir insana yararım olsun bundan sonra. var olduğun için mutluluktan ağlayabildiğim milyonlarca gün oldu bu da onlardan birisi. sana yazamayacağım için burayı yazmayı seçtim çünkü bu ara kime bir şey yazamasam burayı kullanıyorum, ne acı değil mi?
    ''ya saçmalama asıl sen benim hayatımı güzelleştirdin ne üzmesi'' sen affetmenin en erdemlisini yapabiliyorsun hep demişsindir ''affedince insan unutur, unutmalı çünkü affetmiş artık'' suçlu unutmuyor. sen hariç affedenler de unutmuyor, ben de unutmuyorum. sen hayatımın en güzel istisnasısın -suçlu konumumda da affetme konumumda da-.
  • çocukları mahveden anneleridir..sözü geldi gene aklıma.
    çok sevmeyin.
    bir de tahir musa ceylan'ın çok sevmekle ilgili bir makalesini hatırlıyorum. ne korkunç bir şey olduğunu anlatmıştı..tabii bana gayet karmaşık ama anladım ve bence de öyle.
  • insan, en çok sevdiğine , en çok özen gösteren olmalıdır. aksi yaşanıyorsa en çok sevdiği değildir o kişi. pamuklara sarmalarım ben en çok sevdiğimi. seversem...