şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "nerede olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, savaş, tabi afet vb. sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakatlanmış, aç ya da açıkta kalmış, zulme uğramış tüm insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmemesi için gerekli tüm girişimleri yapmak" amacıyla kurulmus olan dünyanın dört bir yanındaki insanlara yardım eden kurulus
 • yönetim ve denetim kurullarında, mütevelli heyetinde bir tane bile kadın olmayan vakıf.

  kontrol amaçlı edit: bu habire kötüleniyor da, yanlış bir şey yazmış olmayayım diye arada bir tıklayarak kontrol edelim, durumda değişiklik varsa düzeltelim.
  http://www.ihh.org.tr/…evelli-heyeti.98.0.html?&l=0
  http://www.ihh.org.tr/…tleme-kurulu.120.0.html?&l=0
 • nedense gerçek niyetinden emin olamadığım vakıf. günahlarını almamak lazım ama ne zaman bir kampanya duyurularını görsem billboardlarda falan içime bir soğukluk doluyor, refleks olarak mesafeli duruyorum. hayırlısı...
 • 10 milyon dolarim da olsa 1 centimi vermeyecegim vakif. islami bankalarla calisip islami motiflerle somuru yapip para toplayan derneklerin, holdinglerin skandallari hala akillarda olunca boyle oluyor.
 • misyonu:

  "nerede olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, savaş, tabi afet vb. sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış, aç ya da açıkta kalmış, zulme uğramış tüm insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmemesi için gerekli tüm girişimleri yapmak..."

  olan kurumdur, evet yardım götürmektedir, bağış toplamaktadır, zenginlerle fakirler arasında köprü olmkatadır...vs ama sanırım birkaç düzeltme yapılması gerekiyor misyonu konusunda:
  nerede olursa olsun değil müslümanların yoğunlukta olduğu bölgelerdeki kişilere yardım götürmek daha uygun olacaktır. bari "insani yardım" götürürken "insanları" müslüman olan veya olmayan diye ayırmayınız paşam...!

  "5 bin vietnamlı müslüman’a yardım eli uzatıldı"
  "makedonya’da unuttuğumuz kardeşlerimiz: arnavut müslümanlar"
  "kamboçya’da ramazan"
 • açılımı "insani yardım vakfı" olan ama yardım götürürken (kutuplarda bile olsa!!!) fakir/yardıma muhtaç bir "insan" olmanın yanında "müslüman" da olma koşulu arayan kurum. "internet sitesini ziyaret edince" sadece "gariban müslümanlara" yardım ettiği zaten önceki entride verdiğim başlıklardan da anlaşılan yardım kurumu. "nerede gariban birileri, aç birileri varsa" değil sadece müslümanların (az ya da çok) yaşadığı bölgelere yardım elini uzatan kurum. sitelerinde açık bir biçimde belirttikleri gibi mescit-cami inşaatına da el atan kurum. akla misyonerleri getiren kurum. tek fark bunlar "bizim" misyonerlerimiz, aynı bokun laciverti yani

  ben ihh'dan razı değilim,
  insanlara yardım ederken müslüman olanlar ve olmayanlar diye ayıran bir kurumdan razı olamam,
  böyle bir kurumdan razı olan tanrıya (iddialara göre tabi!!!) inanmam zaten.
 • insani yardim vakfi ( the foundation for human rights and freedoms and ..)
  başta afrika olmak üzere dünyanın pek çok yerine çeşitli yardımlarda bulunan, türkiyede yardım kuruluşlarının ilklerinden olan milyonlarca insana yardımı dokunmuş ve uluslarası birçok ödül sahibi.. ve merkez binası istanbul'un fatih semtinde bulunur.
  çoğunlukla haklı olarak müslümanlara yardım etmeye çalışan ve milyonların hayır duasını almış kuruluştur..

  not: bize bizden başkası yardım etmediğine göre!! kimin razı gelip gelmediğini allah görüyor..

  to cinematography ...
 • deniz feneri derneği iddianamesinde, sayfa 32 de adı geçen ihh e.v ile aynı kurum olup olmadığını merak ettiğim dernektir.
 • bosna yollarında geriye akış kazanarak başkalarının ceplerine doğru eriyen bosna'ya yardım paraları ve "süleyman mercümek skandalı" ile de ünlü dernek - ki derneğin kurulması da bosna-hersek çerçevesinde idi.