şükela:  tümü | bugün
  • "onlarca/yuzlerce arkadasim oldu benim, her biriyle guzel anilar biriktirdim, her biri bir kum saati icindeki kum tanesi gibiydi, zaman gectikce kum tanesi kalmadi saatimde, sadece saat kaldi geride ve ben kaldim. yalniz kaldim"

boyle sanki insan iliskileri. zaman gectikce yalniz kaliyorsun. bu nedenle kendinle iyi gecin. her daim. bir de tabiki sevdiceginle. gerisi nafile. oyle...
  • akraba ile ticaret yapmayacaksın
  • kimse siz iyisiniz diye size mükemmel davranmak zorunda değil. herkesin kendince olaylara bakışı ve algısı farklı. aynı sizin gibi. şunu da unutmayın ne kadar kusursuz davranırsanız davranın... herkes bir anda gidebiliyor şaşırmayın.
  • fazla tevazunun sonu, vasattan nasihat dinlemektir.
  • insanlardan olabildiğince, her fırsatta uzak durulması gerektiği.
  • kimse güvenli limanınız olmamalı. gün geliyor yapmaz dedikleriniz de çekip gidiyor.
  • hayatınızda tek bir önemli insan olmamalı. örneğin sevgiliniz var seviyorsunuz. fakat aile içerisinde de çok sevdiğiniz vazgeçemediğiniz, dışarıda da kanka diyebileceğiniz gerçek bir dostunuz, iş veya sosyal hayatta da olmazsa olmaz birisi olmalıdır. böylece tüm dünyanızı bir kişi üzerine bina etmemiş olursunuz. şayet onlardan birisiyle bir vesileyle ayrı düştüğünüzde dünyanız başınıza yıkılmaz.

bu aynı zamanda iş, okul, spor, hobby ve gönüllü olarak yaptığınız yardım vs. gibi sosyal aktiviteler için de geçerlidir.
  • acıma yetime...o yüzden kimseye güvenmeyin.
  • birisiyle yolda yürürken hiçbir zaman iki ayağınızı yan yana basmayın. bir tanesi daima arkada kalsın. düşerseniz sizi asla kimse kaldırmaz. düşmemek için aynı anda basmayın
  • %95'i boktan, geri kalan %5 ise herkesten kaçıyor. bulunmaları zor.

edit: imla