şükela:  tümü | bugün
713 entry daha
  • sürekli fedakarlık yapan taraf sizseniz bir sorun var demektir.

siz kendi önceliklerinizi önemsemezken, muhatabınızın sürekli öncelikleri, gerekçeleri, amaları varsa yine bir sorun var demektir.
  • 1) ne söylediğin değil de hangi uslupla hangi zamanda söylediğin önemli. gülümseyerek şaka yoluyla birçok acı gerçek daha kolay söyleniyor.

2) birine olumsuz bir şey söyleyeceksen önce olumlu sonra olumsuz en son olumlu cümlelerle konuşmanı bitir.
    3)çoğu insan tahminimizden daha karmaşık düşünüyor.
    4) 5 yıl sonra hatırlayamacağın insanları 5 dakikadan fazla kafaya takma.
  • kimseyi düşünmeyeceksin ailen dışında kimseyi önemsemeyeceksin. her türlü sosyal ortamda bencil olacaksın.
  • herkesle iyi olan insanda sıkıntı olduğu. durumlar karşısında tavrı olmayan insanlara mesafeli olmalı.
  • herkesin tecrübesi değerlidir fakat sonucunda çıkan dersler senin için doğru olmayabilir. tecrübe et , kimisinin yanlışı senin doğrun olabilir .
  • sus
  • karakter kardeşim, karakter.

bir insan ile sorununuz varsa; ve o insanda karakter varsa, uçurumun ucuna da gelseniz o sorunu çözersiniz.
    ama karakter yoksa mabadını yırt, bir arpa boyu yol gidemezsin.

o nedenle, bir insanın her şeyinden önce karakterini çözmek gerek. gerisi çorap söküğü.
  • insanlar çekingenliği korkaklık, kibarlığı da aptallık sanıyorlar.
  • mesafe şart!
  • karar verirken bilincaltinin yuzde doksanini bilinc dediginiz kismin ise yuzde onunu kullaniyoruz. insanlara degil kendinize bakin. 42 yasindayim terkedilme korkumun daha yeni farkina vardim. kok inancin olustugu cocukluk anim: babam ameliyat olmus hastane ziyaretine gittik. cocuklari iceri almiyorlar ben de akilli soz dinleyen bir kizim annem.'biz gelene kadar bekle kizim' dedi.allah'im nasil kalabalik. zaman kavrami yok gelen giden yok itis kakis korkmaya basladim. o kadar korktum ki beni almayacaklar diye sonunda aglamaya basladim. o kadar yalniz caresiz ve ciplak. (bkz: terkedilme korkusu) sevgim korkumdan ustun gelemedigi ve daha guclu oldugu icin hep bu korkuyla vermisim kararlarimi. kisaca iliskiler sizin sistemi iyilestirme konfor alaninizdan cikma ve golge taraflariniza yolculuk edip kendinizi kesfetmek, iyilestirmek ve olgunlasmak icin. bu dunyada tum ihtiyaclarimizi karsilayacagimiz tek yer kendi icimizde sakli. orayi bulun degistirin ve aynalariniz degissin. ve bagimsizlasarak kendinizi sevin. o zaman sizi saglikli sevecek kisiyi de bulacak hayatiniza katacaksiniz. bu tum iliskileriniz icin boyle.
34 entry daha