• eğer bir insana taviz verirsen hep bir sonrası olacaktır ve oda bunu bekleyecektir.bir süre geçtikten sonra ise bu senin görevinmişcesine sana muamele yapacaktır ve istediklerini vermeyince dünya kötüsü sen olacaksın gözlerinde.
  • ilişkide kartlarınızı asla karşıdakine açmayın. bu sizi zayıf gösterir.

edit: gelen mesajlar üzerine; kartların neler olduğu sorulmuş. kartlardan kastım zaaflar, duygular, sırlar özellikle de zayıf ve vurulabilir olduğunuz noktalar. çünkü karşı taraf er ya da geç bunları bilirse sizi test edecektir.

edit 2: imla
  • kimse vazgeçilmez değildir. çok seviyorum,aşığım,özlüyorum derken bir gecede değişebilir. o yüzden çok da takılmayın. bu süreçte tüm sorun üstünüze kalacaktır bunun kaçışı imkansıza yakın bir durumdur.
  • bugun birine(!) “biri gider biri gelir, gelen yine gider bir baskasi gelir. sen yaninda kalinacak birisi degilsin, yaslaninca anlarsin.” dedim. o da “onemli olan birinin hep geliyor olmasi, “cakip” gonderiyorum iste” dedi.

*gercekten bu kadar “basit” olmaya gerek var mi?

ders: bir insan kendini en bastan belli eder zaten. ne mal oldugunu anladiginizda bu insani hangi sifatla olursa olsun hayatimizda tutmamaliyiz! arkadas, sevgili, koca... cakin gotune tekmeyi gitsin.
  • kesin olduğunu bilmediğin bir kişiye bağlanmayacaksın. sonra çok üzülürsünüz.
  • hayatının merkezinde sen olacaksın başkaları değil
  • kimseye çok güvenme. kendine bile.

(bkz: insan kadar kendine güvenen bir aciz görmedim)
  • bazıları başkalarının gölgeleri altında yaşarlar, ben böyle bir şeye ihtiyaç duymuyorum mümkün mertebe yalnız ol, kendin ol, güçlü ol...
    kimseye ihtiyaç duyma...
  • zor zamanlarında yanında olduğun kişilerin, bu durum düzeldiğinde ilk vazgeçeceği kişinin siz olması. sanki o kişi zor zamanlarını unutmak istiyor, bu yüzden de ilk unutacağı da siz oluyorsunuz. bu tecrübeyi tattığınız vakit, insanlara eskisi kadar samimi yaklaşmaz, mesafeli durursunuz. bir daha birine karşı bu kadar samimi olup yarı yolda bırakılmak istenmezsiniz çünkü.
  • en güzel mesleğin hayvancılık olduğunu öğrendim, insanlarla uğraşmaktansa hayvanlarla uğraşmak daha kolay
hesabın var mı? giriş yap