şükela:  tümü | bugün
  • her insanın değişebileceği, bunun zamanın kendisi ile ilgili olduğu, her ilişkinin ilk günkü gibi devam etme ihtimalinin çok düşük olduğu gerçeğidir.
  • bozuk para cebini, bozuk insan kalbini deler. ikisini de harca gitsin. (tolstoy)
  • yarın aleyhinize dönebilecek konuları güvendiğinizle bile konuşmayın. fikirlerine önem vereceğiniz eşiniz, oğlunuz, kızınız, ebeveynleriniz olsun yeter. sizinle dedikodu ederek size gaz verecek dost görünümlü şeytanlar olacak. o dedikodu çemberini kırın. sizi rakip gören sevgili iş arkadaşlarınız yöneticilerinizle birlikteyken boşboğaz numarası yaparak dünya kadar iftiralar atacaklar, sizi ispiyonlayacaklar o yüzden daima açık gözlü olun. yöneticileriniz sizden diğer çalışanlarla ilgili laf almaya çalışacaklar, sizi muhbirleri yapmaya çalışacaklar, aynı şeyleri diğer çalışanlardan da isteyecekler. malesef adam satmanın mal satmaktan daha revaçta olduğu zamanlardayız.
  • nerede okuduğumu/duyduğumu, kimin söylediğini hatırlamıyorum ama ayrılmayı bilmek bir kültürdür sözü aklımın bir köşesinde durur hep. ilişkinin adı, zamanı, hayatımda kapladığı alan, ifade ettiği anlam farkı olmadan, karşımdaki kişiyi hatırlayacak olduğum yegane nitelikleri büyük ölçüde o kısa ayrılık sürecinde kodluyor hafızam.

ayrılmayı bilmek. gerçekten büyük bir medeniyet göstergesi. insanın en çıplak olduğu, bütün rollerinden sıyrıldığı kısacık anlar bütünü. sizi olmayı istediğiniz kişiye yaklaştırır, olmamaya özen gösterdiğiniz kişiyi yansıtarak. acımasızca değil, son derece öğretici eğer görmeyi bilirsek.

yalnızlığı sevdiğim için kalabalık arkadaş gruplarından, içi salt ilkel dürtüyle dolu kadın-erkek ilişkisinden soyutlanmış biriyim. gerekmedikçe kimseyle görüşmüyorum, görüştüğümde keyif alıyorum. stabil, sakin, kendine ait bir yaşam stili. türkiye'de son derece lüks bir durum. insanlardan arınmış bir huzur.

bu yüzden bu kıymetli huzura zarar geleceğini gördüğüm an bıçak gibi kesiyorum bütün iletişimi. zerre pişmanlığım olmuyor.

hiçbir şey sonsuza kadar devam etmez diyerek yolumuza bakmak ve zamanı kendimiz için harcamak, bu saçma sapan düzenden çıkarılmış en mantıklı ders.
  • her an herkesin kötü bir şey yapabileceği ve sadece zamanının gelmesini beklemesidir.
  • kimseye güvenme herkes her şeyi yapabilir.
  • her kim olursa olsun kimseyi bunaltmayacaksın!
  • “beş dakika sonra hayatta olacağımızın bir garantisi yok. o yüzden bu güne kadar kırdığın kişileri ara ve bir daha küfür et.”

(bkz: charles bukowski)
  • kimse senden daha önemli değil. en iyisi bile yalnızlığından daha iyi değil.
  • burada ne yaziyorsaniz yazin ama insanlara " kötü olmanin ise yaramasi " nasihati vermeyin.
    ulan beyinsiz oglu beyinsizler, bunun size ne yarari var peki ? etraf kotu olunca senin refahin mi artiyor ? aksine aksama kadar burada zirliyorsunuz amk etraf çakal, sark kurnazi kötü insan dolu diye. e buna katkida bulunma amk ? biraz beyninizi kullanin ve birakin insanlar iyi ve efendi kalsin.