şükela:  tümü | bugün
  • 30 un üzerinde baskı yapmış olagan üstü etkileyici, içerisinde bir çok ünlü edebiyetçının* da etkileyici metinlerine yer verilmiş.

(bkz: dogan cüceloglu)
  • "insan hayvana" şeklinde versiyonları var ama onlar fantezi ürünleri bölümünde satılıyor.
  • i$ledigi konuyu anlatirken, diger yandan biraz da politik mesajlari aktaran bir kitap. sadece kendi konusunu i$lese daha iyi olurmu$. sanki fikir empoze etmek ister gibi...
  • $ayet kitapları yatakta saga sola donerek okunan ve masaba$ında satırların altı cizilerek okunan diye 2 ana gruba ayırırsak,mutlaka ikinci gruba dahil edecegim,okunduktan sonra insanda buyuk bir etki bırakan ilk baskısının 79 tarihinde yapıldıgı dogan cuceloglu kitabıdır..
  • o zamanki sevgilimi etkilemek için edinip, onunla birlikte okuduğum kitaptır. iyice abartıp aylarca yanımda taşımışlığım da vardır. * * *

eski sevgilim beni hırpaladıkça ben de kitabı hırpalar; her satırının altını çizer, sayfa kenarlarını kıvırırıdım.

kayıp olduğunu düşünmek hoşuma gidiyor ama biliyorum duruyor kütüphanemin bir rafında. #16722230
  • bitirmek üzere olduğum kitap. 212. sayfasındayım kitabın genel olarak akıcı bir kitap. kitabı ilişki içinde bulunduğunuz insanlarla okumak daha faydalı olacaktır. kitabın en etkileyici ve önemli kısmı 160-212 sayfaları arası. burada iki çeşit tartışmadan bahsediyor yıpratıcı ve yapıcı.

bir çok insanın bilinçli yada bilinçsiz olarak yıpratıcı tartışma tarzını seçtiğini öğrenmiş oldum. çünkü bu tartışma biçimini o kadar benimsemişiz ki diğeri bize yapmacık ve tuhaf geliyor. yazar da zaten aynen bu şekilde tanımlıyor yapıcı tartışmayı yeni olduğu için tuhaf ve yapmacık geldiğinden bahsediyor. misal tartışmadan kaçınmanın başlı başına bir yıpratıcı tartışma olduğunu söylüyor. sanılanın aksine sık sık tartışan çiftlerin daha samimi ve daha içten ilişkiler kurduğunu söylüyor. sık sık tartışmanın kötü bir şey olmadığından bahsediyor. konuşmaktan kaçınmanın ise başlı başına yıpratıcı tartışma olduğunu söylüyor. çok zaman sevgilinizle, eşinizle başınıza gelmiştir. taraflardan biri ben konuşmak istemiyorum. sonra konuşalım vs diyor ve olaydan uzaklaşıyorsa bu zaten yıpratıcı bir tartışma oluyor.

yapıcı tartışmayı ise 10 adımda irdelemiş ve bunları uygulayarak bir süre sonra gerçekten alışkanlık haline geleceğinden bahsetmiş ancak karşınızdaki insanında buna açık olması gerekiyor. iletişim tek taraflı bir şey olmadığı için hayatınızda önem verdiğiniz insanlarında bu bölümleri okuması ve algılaması gerekmekte.