şükela:  tümü | bugün
 • bir rivayete göre doğanın kanserli hücresi.
  sürekli çoğalıp tüketiyorlar, durduramıyoruz.
 • ... ya ben inanamıyorum artık bu ırka.. kendime zaten inanmıyorum yıllardır, beni geç.. (vejetaryenlar meclis dışı)
  tavuk yiyoruz, balık yiyoruz.. dana yiyoruz ya kocaman!.. ayı gibi hayvanı kesip yiyoruz. yılan mılan yiyor bazıları, uzaklara git, en doğuya, adam kedi yiyor, köpek yiyor, böcek möcek.. bazen bilmesek de martı eti yediriyorlar eminonu'nde.. eşek, at.. eh be çüş! ne bulsak yiyoruz.. buna bir dur! demek lazım. (ya da yalan söylüyorum)

  iki beyitle sonlandırmak istiyorum hatta bu besin yüklü yazımı.

  ne bulsan yedin
  gittikçe semirdin

  n'olacak böyle halin,
  tuzu uzatsana mirim.
 • yıllardır tuttum, sinemde sakladım bu isyanımı. insan ırkı diye bişey yoktur ciğerparem. devşirmeyin ingilizceden. human race söylemi gavurun cehaletindendir. uymayın siz onlara. gavur dedim diye kötülemeyin beni. sevin, sayın, el üstünde tutun.
 • sıradan bir orman koruma dersinde hoca orman zararlılarından bahsetmektedir. "ormanların gördüğü zararın %x'ini böcekler, %x'ini patojenler, %x'ini yangınlar vermektedir (bu x ler gayet küçük değerler). %65'ini ise insan ırkı verir. bu insan ırkı öyle istilacı bir ırktır ki, elini attığı yeri kurutur..."

  gerçekten insanı ve doğayıayrı ayrı algılamak yerine, insan ırkını doğanın bir parçası olarak algıladığınızda (örneğin antilop ırkı gibi, ya da filler) çok lanet ve istilacı bir ırk olduğu daha net anlaşılıyor...
 • dünya adı verilen gezegende tanrıcılık oynar.
  mutantif bir deformasyona maruz kaldıktan sonra mahkum edilmiş olabilir.
  eline keleş verilen maymundur.
 • zekasıyla kozmosu tanıma konusunda bilinen diğer türlere göre çok yol kat eden fakat hala hayatını içgüdülerinin kölesi olarak yaşayan yarı medeni primat türü.

  içgüdüleri: (bkz: hayatta kalma) (bkz: üreme)
  ve bu içgüdülerden doğan şiddet, nefret, kıskançlık, ego, kibir vb. gereksiz duyguları ve davranışları kontrol edememesi. (bkz: alt küme)

  severim yine de türümü.
 • 3 şey doğaya uyum sağlamak yerine, doğayı kölesi olarak görür ve onu kendine uydurmak kisvesi altında tahrip edermiş;
  1. virüsler
  2. kanser hücreleri
  3. insan ırkı
 • dünyanın sonunu getirecek olan varlıklar.
 • doğa hastalıklı dna'mızı kabul etmiyor, çok fazla bilinçlendik. doğa kanunlarına göre asla var olmaması gereken yaratıklarız. bir an önce siktirip gitmememiz lazım.
  doğa tarihinde, evrimleşme sürecinde git gide doğaya bu kadar zarar veren, bu kadar kontrolsüz tüketen ve üreyen, sadece bencilce kan ve şiddet için üreten başka bir canlı yok çünkü.

  gerekli şartlar oluştuğunda o hastalıklı gen ortaya çıkar. insan doğası yer çekimi gibidir, derinlerde yatanı çıkarmak için, sadece biraz itmek gerekir. bu yüzden koltuk sevdası var, bu yüzden bencillik var. bu yüzden senelerdir ileriye gittiğimizi sanıp aslında tersine bir evrim işleten, birer yıkım ekibi üyesiyiz. farkında bile değiliz. bu yüzden kendi ırkımızı ve yaşam alanlarımızı hayatta kalabilmek safsatasının arkasına sığınıp katlediyoruz. rust cohle reyizin de dediği gibi, bence de programlamamızı reddedip, üremeyi durdurup, hep birlikte soyumuzu tüketerek bu saçmalığa bir son vermeliyiz.
 • gezegenin kanser hücresi. varlığı doğaya ve hayvanlara eziyet. her yere herşeye sıçrayarak, yavaş yavaş tüketiyor gezegeni.