şükela:  tümü | bugün
  • yüksek ihtimal iş disiplini nedir bilmeyen yurdum ik personelinin geri dönüş yapmaktan aciz olması durumudur.

bir çalışan düşünün. canınız istediğinde olur olmaz saatlerde görüşmek istediği insanı arayıp.

efenim yeni iş fırsatlarına açıkmısının sorusunu sorsun. mülakatlarda saçma sapan cevabını kendisinin de bilmediği sorular sorsun. aradığı yazılım dilinin ne işe yaradığını bilmek bir yana ismini doğru düzgün söyleyemesin.

hepsini geçtim. siz aşama aşama ilerleyin. en sonunda size olumlu olumsuz geri dönüş yapmasın.

iş ahlakı diye birşey var lütfen azıcık dikkat edelim.

dipnot: işini çok iyi yapan ik'cıları ayırıp söylüyorum.
  • bunun bir de 'olumlu ya da olumsuz mutlaka bir dönüş yapacağız' diyip dönmeyeni var ki evlere şenlik. resmen içgüdülerimle anlıyorum olumsuz olduğunu.

tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki eğer sonuç olumluysa oldukça kısa sürede size geri dönüş yapıp elinizi ayağınızı bir pabuca sokuyorlar. ama olumsuzsa ''amaaan ararım bi ara yaa'' modunda olup aramıyorlar.

10+ iş görüşmesi sonucunda artık umutlanmamayı öğrendim. mülakata gitmeden önce hazırlanmıyorum bile o derece özensiz hale geldim bu salak ik'cıların yüzünden.
  • kalite yoksunu insanlar topluluğu