• son 4 ayda, tamamen duygusal sebeplerden dolayı 3 farklı firmada iş görüşmesi yaptım.

- yurtdışı ortaklı kurumsal bir firma
    - %100 yerli, yurtdışına açılmış kurumsal bir firma
    - %100 baba oğulları ile kurulmuş kurumsallıktan bihaber aile şirketi

- ilk firmada ik ile başlayıp, aynı gün gm ile görüştüm. müthiş olumlu geçti.
    - ikinci firmada bt yöneticisi ve ik ile görüştük. gariptir, o da çok olumlu geçti küçük bir prüz vardı ama ona rağmen sorun yoktu genel olarak.
    - üçüncü firmada birebir oğullardan en yetkin olanıyla görüştük.

üç firmanın iki konuda ortak oldukları şey
    - birincisi beklentim olan rakamı söylediğimde görüşmedekilerin gözlerinin seyirmesi!
    - ikincisi , bir kaç güne dönüş yapacağız mutlaka dedikleri halde, hiç bir dönüş yapmamaları.

bu mu sizin kurumsallığınız? bu mu sizin kalite anlayışınız? insana verdiğiniz değer?
    allahtan işsiz güçsüz değilim. öyle olsa, insan kafayı yermiş cidden bu karaktersiz iş insanları sebebiyle.
  • şirket adı nedir acaba ?
  • bunun bir de 'olumlu ya da olumsuz mutlaka bir dönüş yapacağız' diyip dönmeyeni var ki evlere şenlik. resmen içgüdülerimle anlıyorum olumsuz olduğunu.

tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki eğer sonuç olumluysa oldukça kısa sürede size geri dönüş yapıp elinizi ayağınızı bir pabuca sokuyorlar. ama olumsuzsa ''amaaan ararım bi ara yaa'' modunda olup aramıyorlar.

10+ iş görüşmesi sonucunda artık umutlanmamayı öğrendim. mülakata gitmeden önce hazırlanmıyorum bile o derece özensiz hale geldim bu salak ik'cıların yüzünden.
hesabın var mı? giriş yap