şükela:  tümü | bugün
 • 50 yıllık mısırlı triko binasında* haziran ortasında açılacak 7-8 katlı kültür merkezi. yerli yabancı onbinlerce kitabın yer alacağı mekanda ayrıca sergi salonu olarak da kullanılacak bir katta imza günleri, söyleşiler ve seminerler düzenlenecekmiş.

  (bkz: merakla bekliyoruz)
 • insan yayinları bünyesinde açılmı$ kitabevidir.
 • uzak olduğumuz iki kavram..
 • istiklal caddesi'nin en büyük kitapçısı. dört katlıdır. robinson crusoe 389 bir, burası iki, bir de yky var cadde üzerinde. insan yayınları'nın kitapları %20 indirimli geri kalan tüm kitaplar etiket fiyatına satılıyor. giriş katta çalışan erkek eleman gayet insancıl... çulsuz olduğumu anlayınca ucuz kitap bulabileceğim bir yer tarif etti kaşla göz arasında. sırf bu yaklaşımından ötürü etiket fiyatına kitap alıcak olursam burdan alıcam. evet, gün gelicek yapıcam bunu!? etiket fiyatı, üst rakam, piyasa kazık, overload!
 • cuma namazı saatinde kepengini olduğu gibi kapatan kitapçı.

  tamam sermayesinin fettullah cemaatine dayanması, çok amaçlı salonlarının bir fonksiyonunun da mescit olarak kullanılması falan bu durumu elbette anlaşılır kılıyor olabilir fakat bari kapıya "cumadayız, geleceğiz" falan yazsalar da "ulan, kapandı mı yoksa bu kitapçı" diye anlık kuşkulara kapılmasa önünden geçenler.

  edit: semensima, sahibini tanıyan biri olarak ve kesin bir dille uyardı, fettullahçı değilmişler. islami camia içinde bulunmaları baki tabi.
 • teşhirdeki kitapları streçle kapladıklarını görünce nasıl kaçacağımı şaşırdığım kitapçı. ne o öyle, şarküteri mi orası?
 • istiklal caddesi üzerinde bulunan en tenha kitabevidir.

  http://www.insankitap.com/
 • hala yeteri kadar güzel değerlendirilemeyen kitabevi. üst katları sadece enfes, ama açmıyorlar herkese. nedendir? sormak lazım.
  bi de farklılık yapsa, indirim yapsa en güzel mekan olabilir
  ama her şeyden önemlisi, insan yayınları gibi eserlerinin tamamına yakını islam kültürüne dair olan bir yayınevi neden böyle bir mekan açma ihtiyacı duyar? buna inşallah birgün biri cevap verir. hayır tebliğ falan filan denebilir belki de öyle de bir havasının olmadığı aşikar
 • sitelerinden kitap almaya çalışırken kredi kartı sorunu çıkmıştı. durumu anlatan bir mesaj attım. ertesi gün geri dönüş yapıp "adresinizi gönderirseniz, ilginiz için size kitap hediye etmek isteriz" dediler. şark kurnazlığıyla önceki gün sorun yüzünden alamadığım kitabın ismini ekleyerek adresi mail attım. ertesi gün kargo geldi ve bana moliere'in cimri'sini göndermiş olduklarını gördüm.

  pr çalışmalarında başarılı oldukları kadar verdikleri ayar da kapak niteliğinde.
 • üye olduğunuzda, aldığınız her kitaba %10 indirim uygulayan kitap evi.

  ayrıca diğer kitapçılara göre daha sakin ve boş olduğu için daha iyi ilgilenebiliyorlar, çalışanları da oldukça güler yüzlü.