şükela:  tümü | bugün soru sor
  • orta dünya'da tek düzgün kulak çeşidi sanırım (kime göre neye göre). elflerin sivri, hobbitlerin keza öyle. orklara hiç girmiyorum bile kulakları varsa bile tipi kayık zaten bunların kulaklarından hayır beklemek olmaz. he gandalf'la saruman'ın da düzgün şimdi haklarını yemeyelim
  • bu sezon premierini yapmis bir oyundur.
  • dotkanyonda sahnesinde izlediğim, metnini başarılı, dekor ve ışık uygulamasını efektif bulduğum oyun. fakat hem çok fazla zaman/karakter geçişi bekleyen kesitler ne yazık ki mükemmel icra edilmedi hem de özellikle oyunun başında kadın karakterin oyunculuğu fazla yapay kaldı. erkek karakterin sinirlendiği sahnelerde klişeleşmiş dramatik erkek sesini taklit çabası da genel anlamdaki doğal oyununa tezattı.

    bunun dışında metin içindeki efektif leitmotiv kullanımı karakterlerin pişmanlıklarını veya hesaplaşmalarını aktarmada oldukça başarılı. bunun yanında final bölümündeki diyalog da oldukça doğal ve herkesin hayatının bir noktasında hissedebileceği bir duyguya* içtenlikle temas ediyor.

    izlenesi ve üzerinde düşünülesi bir oyun olmakla beraber bu sezonki güçlü rakiplerinin arasında ön plana çıkması oldukça güç.