şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu zamana kadar pek konuşulmayan konudur. bir insan neden başka bir canlıyı durduk yere katleder veya ona tecavüz eder. bu gibi kişiler de acaba doğuştan gelen beyinsel bir takım sıkıntılar mı mevcut? yoksa sonradan, yaşayarak kazanılan bir davranış biçimi mi?

  bana kalırsa doğuştan. neden? çünkü, bu gibi cinayetler genelde random yaşanıyor. yani bir zengin, elit ortamlarda büyümüş insanda da olabilirken (zevkine hırsızlık yapanlar mesela) fakir insanlarda da olabiliyor. okumuş insanlarda da yaşanıyor, okumayanlarda da.

  hal böyle olunca acaba bu sıkıntıya neden olabileceği tespit edilen kişiler doğdukları anda bir şekilde yok edilmeli midir? yoksa ömürleri boyu yakın gözetimde mi tutulmalıdır?
 • doğan her bebek masumdur. o küçük masumiyeti katil veya tecavüzcü yapan insandır. zengin yetişmiş veya fakir yetişmiş olması değil önemli olan kötülük içinde yetişmiş olmasıdır.
 • herseyin dışında baska bir düşünce olarak,aileme yada sevdiklerime zarar vereni önce s.kmekten beter edip sonra s.kip sonra katledebilirim (!)
  kim engel olabilir ki?
  delilikse delilik,sapkınlıksa sapkınlık.düşündükce ailemi ve sevdiklerimi.
  bunu yapacak gücü ruhumda ve tüm benliğimde hissediyorum (!)
 • mindhunter tam da bunu arastiran konuya sahip dizi.

  (bkz: mindhunter)
 • cinayetin geçerli sebepleri olabilir ancak tecavüzün yoktur. insanın insana canını almaktan sonra yapabileceği en kötü şey. zorda kalırsın kendini aileni savunmak için istemeden karşındaki insanı öldürebilirsin. her ne kadar zor olsa bile kabul edilebilir. ancak tecavüz ? ulan çok azdı isen o işi görebileceğin yerler var davar git oralarda gör işini. sırf bir insanı cezalandırmak için yapıyorsan zaten daha büyük davarsın demektir.