şükela:  tümü | bugün
118 entry daha
  • birtakım psikolojik rahatsızlıklar gibi anlamsızca meziyet bellenip göğüs gere gere insanlara gösterişi yapılan durumlardan. bir başka versiyonları da şunlardır;

aşırı sinirli olmak falan
    insanlarla araya duvar örmek falan
    artık kimseye katlanamamak falan
    artık insanları tek bir yanlışlarında silmek falan
    hayvanları insanlardan çok seviyorum falan
    insan silince arkaya dönüp bakmamak falan
    allahı gelse yolumdan döndüremez falan
    ya flörtüm falan

yahu siz bu yönelimlerin varlığını yeni mi öğrendiniz? biz bunları bilmiyor muyuz, biz yapamıyor muyuz? hadi biz bilmiyorduk da siz öğrendiniz diyelim, niçin moda haline getiriyorsunuz? niçin bokunu çıkarıyorsunuz her şeyin? niçin abartıyorsunuz?

ben biraz daha farklı bakacağım bunun nedenlerine. o da şudur; son yıllarda, özellikle aktif twitter kullanıcılarında var bu moda ve modalardan. birkaç twitter fenomeninin başının altından çıkıyor bunlar genelde. bu tarz şeylere de çok çabuk kapılan ergenlerimiz bu kişileri kanaat önderi haline getirdikleri için ne deseler moda oluyor. gına geldi artık.

edit: bir mesaj üzerine ekleme.
  • (bkz: zorunda mıyım)

ben belki bir 25 yıldır kuruyorum bu cümleyi. yaşadığı dünyanın içine eden, kısacık yaşamı kendisine de etrafındakilere zehir eden, bir kuruş çıkarı için başka canlılara milyon kat zarar vermekten utanmayan, zevk için avlanan, eğlence için öldüren, virüs gibi her yana yayılan, her ekosistemi çökerten bu homo sapiens canlısını sevmem gerekiyor mu sahiden?

domuz virüsünü seviyorum demek gibi bir şey bence sapiens'i sevmek.
  • (bkz: yuval noah harari)
    (bkz: hayvanlardan tanrılara sapiens)
    bu kitabın en çok satanlar listesine girmesi ve yazarını bir anda patlayıp gitmesi ile arasında bağlantı kurulabilecek meseledir. birileri bizim hümanizmi reddetmemizi ve paramparça olmamızı istiyor. çünkü paramparça ezilen sınıfı hakkını arayamaz, onu sömürenlere haddini bildiremez. insanı sevmeyen bir insan, hayata ve topluma inançla ve umutla yaklaşmaz. böyle bir insan, kapitalizmin ona yüklediği tüketici rolünü mükemmel bir şekilde oynadıktan sonra usluca sahneyi terkeder.
  • -küçücük çocuklara tecavüz eden insan
    -hayvana tecavüz eden insan
    -güzelim doğayı mahveden insan
    -para diye sikimsonik bir şey icat edip, onun uğruna en alçak yaratık bile olabilen insan,

-değer yargıları olduğu halde kendinden başkasına değer vermeyen, çıkarları uğruna, egosu uğruna, kendi yavşak çıkarları için her türlü düzenbazlığı yapan bencil yaratık insan,
    -yalan söyleyen insan,
    -başkalarının umutlarını çalan hırsızlar insan,
    -her devirde yavşak olmayı beceren düzenbaz insan,
    -kendinden başka hiç bir canlıya yaşam şansı tanımayacak kadar acımasız insan...

özetle bu gezegenin virüsü insan...
    niye seveyim amk..
    soruyolar söylüyom insan sevmiyom ben.
    sevmem için de bir sebep yok. ne modası amk