şükela:  tümü | bugün
  • çok, her zaman değersizdir. çok ve vasat ise sinir bozar. çok, vasat ve cahil ise ötenazi istetir.
  • “insanları toptan sevmek alçaklıktır” der kemal tahir.
  • kapitalist düzenin insanların geçinmesini her geçen yıl biraz daha zor hale getirmesi ile insanların düzene olan nefretini birbirinden çıkarmasıdır.

geleceğe yönelik güvensizlik iş kaygısı her geçen gün artan fiyatlar eski hayatını dahi yaşayamamak buna rağmen hayatın akıp gitmesi, sosyal medyada ise sanki hiç bu sorunlar yokmuşcasina sahte bir lüks yaşanması insanların öfkesini düzene değil genel olarak diğer insanlara yansıtması ile sonuçlanıyor.
  • yakinlasinca zarar gorme ihtimalinin yuksekliginden dolayi tee cocuklugumdan beri sevmedigim hede. cikarci, eziyetci, saygisiz, arkadan konusan, zorba insan. ne zaman moda oldu, nasil oldu bilmiyorum.
  • insanların giderek bencilleşmesi kötüleşmesi ve cahilleşmesinden kaynaklıdır.
  • sevilen insanlar bi tarafımızı siktiği için mantıklı olan hareket , kaldı ki ne gerçek dostluk ne arkadaşlık ne sırdaşlık hiç bir şey kalmadı bana göre.
  • agir moral ve etik gerektiren bir konuyu fazlasiyla """ sığ """ bir ifadeyle ortaya getiren baslik. ustelik bu konu muazzam derinlikte felsefik arguman ve ilgili detaylari ortaya getirir. bu denli basit bir kaliba indirgenmesini dogru bulmuyorum.

baslik = kerameti kendinden menkul !....
  • moda değil gerekliliktir.
  • sokaktaki aç susuz bir kedi veya köpeğe deli gibi üzülüp dilenen birine üzülmediğimi farkettiğim andan itibaren bu modayı takip ediyorum. çocuk severim, çocuk masumdur, güzeldir, ama büyüdüğünde biter.
  • içinde bulunduğunuz çağın sonucudur