• kalabalık bir ortamda, bir şey olsa da buradan gitsem, bir şey olsa da herkes gitse, bir şey olsa da bu an çabucak bitse diye düşünüp dururlar.

toplu taşımadan nefret ederler. fazla arkadaşları yoktur. ne yapsam da insanlar beni sevse diye bir kaygıları yoktur, bu yüzden devamlı bu kaygıyı taşıyan vıcık vıcık yapmacık insanlar tarafından itici ve sert bulunurlar.

çok zorunlu olmadıkça insanlarla iletişim kurmaktan kaçınırlar.

bu insanlar için yalnızlık en büyük huzur kaynağıdır.
  • başlangıçta insanları çok sevmişlerdir, gerekmediği kadar derin ve çok!
  • sürekli riyakarlık, adilik ve de sinsiliğe maruz kalmış olmaları.
  • çağırıldığım ortamda iki kişiden fazla insan varsa bir daha o ortama beni çağırmamalarını isterim.
    eğer gitmeye mecbursam tüm gün kendimle yalnız kalmam gerekir.
    kalabalık ortam ailem bile olsa eve gelince nihayet yalnız kaldığıma şükrederim.
    kalabalık ortamdan çıkınca bir daha öyle bir hataya düşmeyeceğime yemin ederim.
  • sevilmemiş/sevişmemişlerdir yazılmış sanki dünyadaki en kıymetli olaymış gibi.
    asosyaldir yazılmış sanki tüm sosyal ve kolay diyaloğa geçebilen insanların sorunları yokmuş gibi.
    kendini sevmiyordur demiş birileri afilli olmuş ama nasıl bağlayacağını bilemeyip saçmalamışlar sadece.
    ata sporumuz olarak depresyona da bağlamışız lan herkes biliyor bu depresyonun ne olduğunu bir ben bilmiyorum anasını satayım.
    biri direk akp seçmeniyle yaşamaya bağlamış. ben de muzdaribim ama o kadar da değil be kardeşim.

kimse "şu 'olabilir' " diyemeyecek kadar mı her şeyi biliyor. belkide hepiniz böyle olduğunuz için sevmiyoruzdur insanları ve bir avuç sevdiğimiz insanla devam ediyoruzdur yolumuza.
  • bulantı? evet evet mide bulantısı olması muhtemeldir. hepimiz (bkz: jean-paul sartre)nin evlatlarıyız.
  • yapmacık olmamalarıdır,sevenlerin %95'i net çıkar için sevenlerdir kimse kimseyi kandırmasın.
  • anlamışlardır:
    hiçbir canlı insan kadar korkunç değildir.
    hiçbir canlı,
    insan kadar beklenmedik davranmaz,şaşırtmaz, hayal kırıklığına uğratmaz,
    aklınıza gelen ya da gelmeyen yüzlerce ihtimal ve değişim barındırmaz,
    adaletsiz davranmaz, zarar verecek şekilde bencil olmaz , çirkefleşmez , nispet yapmaz, çıkarlarına göre hareket etmez,
    güçlüye yalakalık yapayım bilincinde değildir,
    hiçbir canlı sonradan görmeliğin o sakil davranışlarına sahip değildir .
    hiçbir canlı yardıma ihtiyaç duyduğunuzda görünmez olmayı seçmez.
    rezil bir tür , yolunuz istisnai örnekleri ile kesişecek kadar şanslıysanız kıymetini bilin.
  • evden dışarı zorunluluk dışında çıkmamaları.
  • sadece türdeş oldukları için insanlara kategorik bir sevgi beslemek yerine seçtikleri bir avuç insanı sevip, geri kalanlara karşı kuşkucu yaklaşmalarıdır. insanların içyüzünü görecek ve hem türdeşlerine, hem de başka canlılara zulüm yapan, bencil ve açgözlü canlılar olduklarını anlayacak kadar zekidirler.

bir çoğu mazlumun yanında yer alıp hayvanları sevebilir.
hesabın var mı? giriş yap