şükela:  tümü | bugün soru sor
  • domingo yayınlarından çıkan, gavin francis isimli tıp doktorunun kitabı. kendisi hastalarla yaşadığı tecrübeleri yazmış kitabında. bununla kalmayıp bir de hastalıklarla ve insan vücüduyla alakalı sanattan, edebiyattan, kadim bilgilerden beslenmiş. sadece tıp öğrencilerine değil genel okuyucuya hitap etmesi popüler bi kitap olmasını sağlamış. ben de okurken oldukça zevk aldım, ilginç bilgiler öğrendim. bugün şöyle bi pasaj okudum: ''18. yüzyıl sonlarına kadar avrupa'da döllenmenin gerçekleşmesi için kadın orgazmının da erkek orgazmı kadar önemli olduğuna inanılıyordu. 17. yüzyılda kullanılan, ebelikle ilgili bir klasik ders kitabında, klitoris olmaksızın kadınların ''ne arzu duyabileceği ne zevk alabileceği ne de hamile kalabileceği'' yazar. tecavüz vakalarını karara bağlayan yargıçlar, kadın gebe kalmışsa cinsel ilişkinin rızaya dayalı olduğuna hükmederlerdi.''

    kitap
  • pek cok insan bu kitabi gorunce "populer uyduruk bir kitap" deyip gecebilir. ve tabi hata yapar. cok ilgi cekici, cok yararli bilgiler barindiriyor. tibba veya yalnizca kendi bedeninize ilginizin olmasi yeterli bu kitabi okuyup anlamak icin. gayet anlasilir bir dil kullanilmis. sabah basladim ve an itibari ile yarilamis bulunuyorum kitabi. cok cok hos. guncel olmasi da ayri bir guzellik. 2015-2016 da yazilip 2017 de turkceye cevrilmis. domingo yayinevini takip edenler zaten bilir nasil guzel cevirilere imza attigini. kitapyurdundan uygun fiyata almistim. etiket fiyati 25 tl. okuyun okutun.
  • gavin francis isimli bir doktorun vücudun belli başlı yerlerini hastalarının hikayeleri ile anlattığı güzel kitabı. yazar güzel bilgilerle harmanlayıp ilginç hasta hikayeleri anlatıyor. bu tarz kitaplara ilgisi olanlar okuyabilir.
  • tıp okuyan herkesin okuması gerektiğini düşündüğüm harika kitap. tıbbi vakalarla ilgili, vücut anatomisini kapsayan öyle güzel bilgiler veriyor ki bana en büyük katkı sağlayan popüler bilim kitaplarından biri olacağından eminim. bunun yanında tıbbi terimlerin etimolojileriyle ilgili çok ilgi çekici bilgiler var, ‘lung’ın hafif anlamına gelen germanik kökenli sözcük lungen’dan gelmesi gibi. benim gibi etimolojiye ilgisi olanların da çok işine yarayacaktır.