şükela:  tümü | bugün
  • "daha mükemmeli olana kadar en mükemmeli bu" diyerek karşı çıkabileceğim önerme.
    not: dinci değilim.
  • bu konuda çok doluyum lan. yıllarca dünyanın en gelişmiş, en mükemmel canlısı olduğumuz, bu kadar mükemmel bir sistemin kendiliğinden oluşamayacağı söylendi durdu. kime, neye göre kardeşim?

kimse de çıkıp demiyor ki aga bu nedir? birincisi şarj süremiz çok fazla. şimdi bi telefon alsanız ve size günde 16 saat kullanmak için 8 saat şarj etmelisiniz deseler yeri göğü yıkarsınız. sözlük rezalet başlıklarından geçilmez. ama konu insan olunca mükemmel sistem dimi? ya bırak allasen.

hadi şarj olayını görmezden gelelim tamam peki hasta olmayı ne yapacağız? ya dün grip denen sikko hastalık yüzünden gözümü açamadım. grip lan grip canlı mıdır cansız mıdır bilmem bi virüs lan. bu mükemmel sistem sırf çoraplarını çıkarırken fıtık oluyor, bu da mı normal? hadi her şeyi geçtim ishal oluyor lan ishal. paçalarından bok akan mükemmellik mi olur? peki ya kellik? bir mükemmellik düşünün ki o kadar evrim falan fıstık sonucunda esat kıratlıoğlu gibi dolanıyor. kimi kandırıyonuz lan siz? tıp bilmine inancım kalmıyor yeminle böyle şeyleri gördükçe. kimse bana bağışıklık sistemi falan demesin, kalbini kırarım. bazen kendini düşman olarak görüp yok etmeye çalışan salak hücrelerin oluşturduğu bir sisteme bütün hayatım boyunca nasıl güveneyim ben?

peki hiç hapşırırken veya hıçkırırken nasıl göründüğünüzü hiç düşündünüz mü? hapşırırken kalbi duran, gözünü bile açık tutamayan aciziyette varlıklarız neymiş ön gölöşmöş conlo bözöz. hapşırırken biri karşında hareket çekse haberin olmayacak şu afra tafraya bak. bir de yorulmak meselesi var tabi. 1 saat koşsak götümüzden nefes almaya çalışıyoruz ama ortamlarda mükemmel sistemiz deriz kim bilecek amına koyim. daha erken boşalma, iktidarsızlık v.s mevzular da var hep bir arkadaşımızın başına gelen fakat onlara hiç girmiyorum çünkü gerçekten ağır konuşucam bak. noldu mükemmel canlı boynu bükük duruyorsun öyle?

uzaydan, başka hayatların yaşandığı gezegenlerden falan bizi izliyorlardır beyler, bayanlar bakın kendimize gelelim, mükemmel falan değiliz. çok pis taşak geçiyolardır bizimle. plüton'daki 750 yaşındaki android adam götüyle gülüyordur bize kesin "5 dakikada boşalan adam bizi bulmaya çalışıyor galakside puhahahahah tipe bak. ara ara bulursun belki, sen önce bokunu tutmayı bi öğren puhahaha" diye. adam haklı beyler, hem 5 dakika ne harbiden ya :(
  • (bkz: apandis)
  • evrimin devam etmesi nedeniyledir.
  • (bkz: anal fissür)

(bkz: basur)

(bkz: kıl dönmesi)

şeytan demiş ki:

- götünün üstüne oturmaktan aciz varlığa mı secde edeceğim!
  • insan vücudu belirli bir sıcaklığın altında ve üzerinde yaşayamaz. arada bir sıcaklık olmazsa ölür.
    enerjisini kendi üretemez, dışarıdan yiyecek almak zorundadır. almazsa ölür.
    dışarıdan su takviyesi almak zorundadır. almazsa ölür.
    devamlı oksijen alıp karbondioksit vermek zorundadır. yapamazsa ölür.

bir taraf böyle ilkeldir. bir tarafta da böyle komplike (sayılabilecek) sistemler söz konusudur: https://www.youtube.com/watch?v=zqgocoubi6s

gel gelelim bir takım virüsler için (iyi huylu taklidi yapan piçler) uygun çoğalma imkanı sağlarken, yaşamsal organ naklinden sonra ''bu yabancı organı dışarı atmalıyım'' diye uğraşır.
  • belki de nedeni "yapay" bir tur olmamizdir?

(bkz: #19197674)

http://i.hizliresim.com/lg82yj.jpg
  • mükemmel bir sistem ama hastalıkları olanları napıcaz genetik olanları?oto boka karşı alerjim var mükemmel bir sistem nasıl oluyorda zararsız maddeleri zararlı sanıp reaksiyon veriyor salak mısın sen ,kaşıntı geniz akıntısı geçmiyor antihistaminik hap sprey , steroid sprey neler kullandım geçmedi kaç yıldır çekiyorum kaç kere doktora gittim en son bi daha gittim o zaman çözüm aşı tedavisi dedi lan o aşı tedavisi 5 yıl mı ne sürüyor bi de ücretini devlet karşılamıyor birkaç bin tlden bahsediyoruz napayım lan bizim de hakkımız değil mi sağlıklı yaşamak bunun neresi mükemmel çevrendeki insanlar rahat konuşup sağlıklı dururken senin bunları yaşaman adalet mi ?
  • elrond'un "men are weak" diyerek özetlediği durumdur.
  • sabahın köründe herhangi bir devlet hastanesine gidilerek anlaşılacaktır.

(bkz: dinci zırvaları)