şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendi bahçesinin çimlerini çim biçme makinası ile biçmek.
 • donut
 • arka bahçesinin olması
 • bizim sirkette * calisan cezayirli hicham (hi$am diye okunuyor) diye bir cocuk var. kesinlikle karda araba kullanamiyor. dumduz otoparkta azicik karda mahsur kalmayi basariyor istisnasiz. 2 kisi itiyoruz, kaziyoruz kurtariyoruz bunu. her seferinde etrafimizda amerikalilar da varken ben buna kendi gocmenligime bakmadan "fuckin foreigners, don't know how to drive a car in snow but still come here to steal our jobs" falan diye takiliyorum. lan cok eglenceli... hayir, herkes onu da beni de baya seviyor. ben boyle kendimizle tasak gecince onlarin da hosuna gidiyor azicik, bu soylemlerin ne kadar sacma oldugunu anliyorlar... gozleri onunde sakadan da olsa, tam amerikali gibi harciyorum pis asagilik sefil gocmeni(!)... derken iki saat sonra da amerikalinin teki beni gercekten harciyor pis asagilik sefil gocmen diye ya, neyse... *

  edit: ya bu arada evin icinden ulasilan kapali garaj bunun dorugudur arkadas. zengin pici bir arkadasim var koc mezunu, adi cem pezevenki 2000'den beri gormedim, bunlarin bursa bademli'de bir evi var, buzdolabindan saga don, aha cat garaj ve arabalar... lan yataktan kus ucusu 1 metrede araba mi olur? amerikaliysan oluyor arkadas...
 • her bi sikime (bkz: awesome) demek
 • - ayda 2 veya 3 kere amerika'ya gitmek
  - parfümünün orjinal mağazasından abercrombie olması
  - montlar kotlar her türlü ürünün abercrombie veya hollister olması
  - her tür ayakkabının skechers olması (9 çift kadar)
  - tüm apple ürünlerinin alım satım tamiri için daha 1 kere bile türkiye de apple a gitmemiş olmak
  - doğusu batısı kuzeyi güneyi hemen her eyaletini görmek
  - renk tercihlerinin kırmızı-mavi-beyaz ekseninde dönmesi
  - orada kullanılan suv lerden sonra (suburban) türkiye de araç beğenemiyor ve gerçekten almıyor olmak! (çarpışan araba burdakiler)
  - herhangi bir ülkede hesap gelince %18-20 tip hesaplamak (gerçi bu türk hissettiren bişey bence )
  - her nevi ilacı vitamini muhteviyatı amerika'dan almak
  - evdeki her elektronik kıyafet gıda aklınıza gelebilecek her ürünün bir şekilde ingilizce dilinde olması

  ve dahası bunların hepsini bilinçsiz yapıyor oluşum ve bu başlıkla düşündükçe ortaya çıkması!
  keza konu komşu esnaf çevrenin "tam bir amerikalısın ya" gibi söylemleri boşa değilmiş. meğer ne amerikan özentisiymişim be!
 • devlet okullarının halini kimsenin takmıyor oluşu, haberlerde şu kadar genç öldü, kazada başı gövdesinden ayrılıp buraya uçtu tarzı haberler izlemek. tecavüz edilip öldürülen kızların babalarının magazin haberlerine düşmesi. halkın büyük çoğunluğunun hayatın işleyişi ile ilgili zerre fikri olmaması. kurtarıcı bekleyen tarikatlar ve beyni yıkanmış müridleri. kendimi amerika’da hissetmiyorum, amerika’dayız zaten.