şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle aramaya inandım. doğru kelimeleri bulamadığımı düşünüyorum hala. çünkü bu kadar umutsuzken böyle bir başlığın açılmaması imkansız geliyor.

konuya gelirsek kendi hayatınızı, geleceğinizi, insanlığı ilgilendiren her konuda umudunuzu yitirmenize yol açan şeylerdir. benim için bunlardan biri haberlere yapılan yorumları okumak oldu bugün için. bazı yorumların gerçek olduğuna inanamıyorum hala. nasıl bu kadar kör, cahil ve kötü olunabileceğini anlamıyorum. (hangi haber olduğunun gerçekten bir önemi yok.) güzel insanlar gördükçe az da olsa yeşeren umudum, gün geçtikçe azalıyor.
  • anne ve babanın " senden bi bok olmaz, sen onuda beceremezsin, elin çocuğu işini buldu evlendi sen mal gibi kaldın, bu saatten sonra ne yapsan boş " vb taramalı cümleleridir. insana umudunu en çok bu kaybettirir.

son olarak: dexter- blood theme

edit: sona eren yardım kampanyaları kaldırılmıştır.
  • 009 sound system - born to be wasted şarkısıdır benim için. bütün yaşama sevincimi alıp götürür.
  • değer verilen insanın küçük de olsa düşüncesiz,belki de kaba bir hareketiyle paramparça olabilmek ve buna karşı koyamamak.
  • sevgisizlik...
  • nabinin bir beyiti vardı bu konuda

erbab-ı ye's gerçi kuy-ı feragat değil midir
    ehl-i ümidden hele rahat değil midir
    (ümitsizliğe düşmüş kişiler her ne kadar boş keseli iselerde, ümit ehlinden daha rahat değiller midir ?)

ne kadar ümit sahibi olursak o kadar yorulmuyor muyuz? umutlar yani beklentiler insanı büyük bir çıkmaza sürüklüyor

umut sahibi olmayanlar belki bir şey kazanmıyorlar , belki keseleri boş ama bunu umursamıyorlar, umut yoruyor insanı demişler
  • aşık olduğu kadının lezbiyen olması.

alkol.

para.
  • lemmy'nin ölümü... rock n roll eskisi gibi olmayacak bundan sonra.
  • seni çok sevdiğini sandığın birinin aslinda hiç sevmediğini anlamak.