şükela:  tümü | bugün
  • bir zamanlar genç tv ekranlarında klibi dönerdi bu şarkının.. bööle bi sürü şarkıcı,futbolcu ve bir de çocuk korosu birlikte söylüyordu şarkıyı.. çok kötü bir şarkıydı ana fikri uyuşturucuya hayırdı..
    insancaa yaşamak yaşamak istiyoruz
    bu solan yüreklere uzanmak istiyoruz gibisinden sözleri vardı..
  • engin gençtan yazmadıysa, ben yazarım bunu. bu kadar yıllık elfim, böyle yaşamamak görmedim... ex vallahi...
  • yegane gerek şartı insanca olan evrensel dilin bireyin kendisi ve çevresi tarafından sökülmüş olması ile mümkün olabilecek bir yaşam şekli
  • onurlu yaşamak, insan olmanın hakkını vermektir...
  • bence bu laf, insanlik olarak en iyi yaptigimiz seyin ironi, oldugunun kanitidir.
    dunya uzerinde varoldugumuzdan beri yaptiklarimiza bakinca bu lafa ve barindirdigi sozde ulvi anlamlara ancak kicimla guluyorum. hatta kicim benimde bir insan oldugumu, digerlerinden pekte bir farkimin olmadigini farkedip bu duruma kendi benligi ile ayrica bir guluyor. keske bugune kadar hayvanca yasasaydikta yerkurenin suanki geri donulmez yikiminda ki payimiz bukadar olmasaydi.
  • şebnem ferah ve kargo'yu emrah, yılmaz morgül ve ebru gündeş'le aynı şarkıda buluşturmayı başarmış, zamânın we are the world'ü olmaya kasmış ama benim gibi bir '90'lar kurdunun bile anımsamadığı bir şey olmuş şey. yorumsuz...

http://www.youtube.com/watch?v=pmpfwncwr1y
  • uzun bir uğraş gerektirecek eylemdir. muhtemelen ömrün yetmeyeceği çalışmaya gerektirecektir.
  • en basit tabiri, kendi hayatın ile ilgili kararları yine kendin alabilmektir.

bunu yapabilmenin yolu hem çok karmaşıktır hem de bir o kadar basittir aslında. günümüz şartlarına genel olarak baktığımızda işin içine yaşadığın ülkeyi yöneten siyasi hükumet, yerel yönetim, oturduğun apartmanın yöneticisi, karşı komşun, öğretmenin, ailen, sevgilin, seni korumakla görevli kolluk kuvvetleri, bindiğin otobüsün şoförü, alışveriş yaptığın esnaf, bir bankta yanına oturduğun vatandaş, müracaat ettiğin devlet memuru, durakta bekleyen adam, patronun, müdürün, mesai arkadaşın ya da hiç tanımadığın ve ne iş yaptığını bilmediğin herhangi birinin senin tüm hayatın üzerinde bir söz söyleme, işine karışma ve senin adına karar verebilme yetkisi olduğunu görüyoruz. peki kim bu adamlar? niye benim hayatıma karışma hakları var bu insanların?

cevabı yok bu sorunun ne yazık ki. halbuki tek yapılması gereken şey insanın kendi hayatını -başkalarının hak ve özgürlüklerini kısıtlamadan- sadece kendine bırakmak. çok bir şey değil bu, bir deneyin sadece.