şükela:  tümü | bugün
  • ehli sünnete göre güvenilir olan, sünnilerin neredeyse inancını oluşturan kuttubi sitte'den biraz alıntı.
    [müslüman biri meşhur asansörcüye(nureddin yıldız) genel anlamda bu hadisleri sormuş. o da biz buharinin kanaatine inanıyoruz, onunla huzur buluyoruz demiş.(görselasansörcünün sitesi
    ** ‘‘namaz kılanın önünden bir maymun, siyah bir köpek, domuz, yahudi veya bir kadın geçerse namazı geçersiz olur.. ’’ (buhari 8/102 hanbel 4/86)

** ‘‘cehennemi çoğunlukla kadınlar dolduracaktır. kadınlar zeka ve dinde eksiktir.. ’’ (müslim34/132 tirmizi 6/2613)

** hz. peygamber savaşta kadın ve çocuklarının öldürülmesine izin verdi.. (buhari, cihad/146)

** allah ahirette peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir. (müslim – iman 302, buhari 97/24, 10/29, hanbel 3/1)(bu hadisi sorularla islamiyet sitesinde araştırmıştım. mecazdır deyip üstelemişti.)

** ‘‘allah benimle görüştü ve el sıkıştı. elini iki omuzum arasına koydu. öyle ki parmaklarının soğukluğunu iki göğsüm arasında hissettim.. ’’ (hanbel 5/243)(sorularla islamiyette yine aynı şekilde ,mecazdır, deyip üstelemişti sanırım)

** ‘‘dinini değiştireni öldürün.. ’’ (buhari 12/1883)

** ‘‘sizden birisi cinsel münasebette bulunduğu zaman eşinin cinsel organına bakmasın, zira cinsel organa bakmak körlüğe sebep olur.. ’’ (feyzul kadir 1-326)

** ‘‘kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir. ’’ (buhari 9/1391)

** ‘‘eğer erkeğin tepesinden tırnağına kadar cerahat aksa, kadın da bunları ağzı ile temizlese, yine de erkeğin hakkını ödemiş olmaz.. ’’ (ibn-i hacer el heytemi 2/121)

** muhammed 30 erkeğin cinsel gücündeydi.. (buhari)

** ‘‘bütün siyah köpekleri öldüreceksiniz, çünkü onlar şeytandır.. ’’ (hanbel 4/85)

** ureyne ve ukeyle kabilelerinden bir gurup peygambere geldi ve peygamber onlara deve sidiği içmesini önerdi. daha sonra, peygamberin çobanını öldürdükleri için peygamber, onları bağlayıp gözlerini dağladı, ellerini ve ayaklarını kesti ve çölde sussuz ölmeye terketti. ( buhari 56/152 hanbel 3/107)

** ölüm meleği (azrail) musa’ya gelerek: “rabbine icabet et” dedi. bunun üzerine musa ölüm meleğinin gözüne tokat vurarak onu çıkarttı. melek hemen allah’a dönerek “sen beni ölmek istemeyen bir kuluna göndermişsin, o benim gözümü çıkardı dedi. (müslim10/176)

** ‘‘evde, at ve kadında kötü şans vardır.. ’’ (buhari 76/53)

** ‘‘kadın avrettir, evden dışarı çıkınca şeytan ona musallat olur.. ’’ ( tımizi 34/43)

** ‘‘insanın insana secde etmesi uygun olsaydı, kadının kocasına secde etmesini
    emrederdim. ’’ (tırmizi-32/93)

** ‘‘zina eden bir maymunu öldürmek için taşlayan bir maymun kabilesine rastladım ve onlara yardım ettim.. ’’ (buhari 63/27)

** ‘‘dünya balığın üzerindedir. balık başını sallayınca dünya’da depremler olur.. ’’ (ibn-i kesir tefsiri 2/29 68/1)(sorularla islamiyet yine bu hadis için mecazdır diyor. altından kalkamadığı hadisler için mecazdır deyip geçiyor sanırım.sorularla islamiyet)

** ‘‘yer yüzü balığın sırtındadır. cennete girecekler ilk olarak bu balığın ciğerinden yiyecektir.. ’’ (buhari 3/51)

** peygamber öldüğünde zırhı bir yahudiye bir kaç kilo arpa karşılığında rehin bırakıldı.. (buhari 34/14 hanbel 1/300)
    düzenleme: ben ateist değilim ve olmadım da sadece dinden çıkmak olarak değerlendirdim konuyu.
  • ateistlik, deistlik, agnostiklik için hadisler ve ayetler yalnızca bir uyarıcı niteliği görebilir. fakat uyarılar üzerine okumalar, dinlemeler, araştırmalar yapıp, vakitler ayırıp düşünürseniz, gerçekten bir cevap ararsanız ancak öyle bir yol ayrımına girebilir ya da aynı yolda kalabilirsiniz.
    biraz evvel denk geldiğim (bkz: celal şengör) ün şu videosunu da eklemeden edemeyeceğim.
  • sıcak şiddetlendiği zaman, onu namazla serinletin. muhakkak ki, sıcaklığın şiddeti, cehennemin nefes almasından ileri gelir. öyle ki, cehennem ateşi rabbine ‘ya rabbi! bir kısmım bir kısmımı yedi.’ diyerek şikâyette bulundu. bunun üzerine allah, nefesin biri kışta, biri de yazda olmak üzere (yılda) iki nefes almasına izin verdi. işte sizin gördüğünüz en şiddetli sıcak ve en şiddetli zemherir/ soğuk bundan (bu iki nefesten meydana gelmekte) dır.” (buharî, mevakît, 9; müslim, mesacid, 185, 186, 187).
  • insan ayetleri anlamak istediği, çevirmek istediği gibi çevirdiğinde dinden çıkmak çok kolaydır.
    hadisleri ayetlerle bir tutanların kendilerine müslüman demesi onları müslüman yapmaz.
    yukarıdan uyduruk uyduruk kaynaklardan örnek verenlerden kendine müslüman diyenler var ise kimliklerinde yazandan başka bir müslümanlıkları yok gördüğüm kadarıyla.
  • tanım : olmayandır.

ayet hadis okuyarak nasıl ateist olunur, anlayamıyorum. bunları okuyup islam uydurma diyebilirsin, din yalan diyebilirsin, bana inandırıcı gelmiyor diyebilirsin ama nasıl bir dinin argümanları üzerinden tanrının yokluğunu savunabilirsin?

eğer bunu yapıyorsanız, kitanı okumadan anlamaya çalışmadan müslümanım diyenler kadar tembelsiniz. binlerce din içinden birini seçip ateist olamazsın. biraz okuyun, düşünün, araştırın. her şeyde bu kadar hazırcı olmayın.
  • allah'ın kitabını okuyup da ateist oluyorsan bir numaralı cahilsindir. hadis konusuna gelince orası ayrı mevzu. sen uydurma hadis okuyorsan zaten olay bitmiştir.

hadis konusunda olay nedir biliyor musun. akla ve allah'ın kitabi ile çelişen şeylerden uzak dur. en azından ben öyle yapıyorum.
  • böyle bir ayet yoktur ve hadis yoktur. hadis-i şerif varsa uydurmasır ve yanlış anlamışsınızdır.

şimdi allah katında tek din islam derken orada tek tanrılı selam, barış dinleri kastediliyor. bu konuda çok ayrılığa düşen ateist gördüm. araştırın oğlum.

sonra hz.muhammet'in üvey evladının boşanan hanımı ile evlenmesi. bir kere doğal yoldan boşanmışlar. demek öncesinde ilgisi olsa da belli etmemiş ve büyük bir erdem. zaten erdem, ahlak dolu hz.muhammet elhamdulillah. sonra kuran'da allah istiyor evlenmesini ki hoşlanma olmasa demez allah.. yeri gelince aşk diyorsunuz yeri gelince bahane oluyor.. ama hoşlanma kısımını ben kattım, kuran'da bu konuda hoşlanma yazmıyor direkt bu konudaki evlenmede..

bu arada ateist bir kardeşim dediğim arkadaşım var. bana kötü durumlarımda sana dua edeceğim, senin için allah'a dua edeceğim eğer varrsa sana yardımı dokunur diyen çok ince ruhlu bir arkadaş. oğlum neye inanıyorsanız inanın vicdanınızı, iyi, hayırlı işleri önce bırakmayın.. allah'ı anmak tabi ekstra kötülükten korunma yolu... allah'a inanıp da cehenneme girecekler var ha cehennem sonlu bence de ama o azap kimine çok şiddetli, allah korusun bizleri inşallah..
  • kuran okuyup ateist olmak gibi oldum olası saçma bulduğum insan davranışına konu olan sözlerdir. kuran ve hadisleri mantıksız ve çağ dışı bulmak en fazla islamiyet'ten uzaklaşmana sebep olur. yani "siz buna mı inanıyorsunuz ulan" deyip islam inancıyla bağlarını koparabilirsin. fakat hiç bir şekilde sana mantıklı gelmeyen ve tanrı sözleri olmasına ihtimal vermediğin bu sözlerle yine tanrının varlığını reddediyor ve onu suçluyorsun. tanrıyı reddetmek hoşuna gitmeyen bir kaç cümle ile onu suçlamaktan daha felsefi bir derinliğe sahip olmalı gibime geliyor.

ateist arkadaşlar kusura bakmasın ama çoğu ateistin ateizme yaklaşımının bir dindarın kendi dinine yaklaşımından farkı yok. tanrının yokluğuna inanmak istiyor ve tanrının kelamı olmadığına inandığı dini kaynaklardan da buna bahane bulmaya çalışıyor.
  • birisi neden yaratıldığını adam gibi,mantıklı izah etsin kafamı kıracağım. allah'a kulluk borcu deyip sinir etmeyin sizin borcunuza ihtiyacı yok. neden kardeşim neden ? bir miktar insan yaratıp dediklerim şuraya şeytana uyanlar şu tarafa . zaten amel defterimiz yaradanın bilgisinde. herşeyi biliyor kim cennetlik ,kim cehennemlik öyleyse sınav ne için? elbet bir mimar var ama kardeşim biraz açıklayın her soruya cevabı adam gibi mantıklı verin ilmi yetmeyen klişe iki süre yazıp kafa şişirmesin . arapların elinin değdiği birseye güvenmiyorum. benim gerçekten merak ettiğim niçin yaratildik.
  • kuran'daki problemler

1. köleliği yasaklamıyor. (bakara: 177-221), (nisa: 24-25-36-92), (maide: 89), (tevbe: 60), (nahl: 71-75), (muminun: 5-6), (nur: 33-58), (ahzab: 26-50-52-55), (mucadele: 3), (mearic: 29-30), (insan: 8 ), (beled: 12-13), (rum: 28)
    2. kadını dövmeyi emrediyor. (nisa: 34)
    3. dünyayı düz olarak tasvir ediyor. (hicr: 15), (ra’d: 3), (kaf: 7), (gâşiye: 20), (şems: 6), (naziat: 30), (inşikak: 3), (bakara: 22), (nede: 6-7), (zariyat: 48)
    4. ayetlerde konuşanın kim olduğu belli değil. 3 ayrı özne var; ben (muhammed), o (allah), biz. (hud: 2), (zariyat: 51), (en’am: 114), (hicr: 9), (tekvir: 19-20), (ahzab: 56) ???
    5. spermin testiste oluştuğunu bilmiyor. (tarık: 7)
    6. her canlıyı çift yarattık diyor, bakterilerden haberi yok. (zariyat: 49)
    7. güneşin çamura battığını iddia ediyor. (kehf: 86)
    8. yıldızlar şeytanın atış tanesi diyor. (mulk: 5)
    9. kutuplar yok. en kuzey ve en güneyde oruç nasıl tutulabilir, bir malumat yok. (bakara: 187)
    10. milyonlarca yıl hüküm sürmüş dinozorlar yok ama deveden bahsediyor! (gaşiye: 17)
    11. insansı canlılar olan neanderthal yok ama olmayan melekler, şeytanlar ve cinler var. (bakara: 102), (en’am: 8-9), (a’raf: 20)
    12. beyin kelimesi yok. beyin yerine düşünme organı olarak kalp anlatılıyor. (muhammed: 24), (a’raf: 179), (hacc 46), (ali imran: 119)
    13. mirasta adaletsiz. (nisa:11-12)
    14. şahitlikte kadın ve erkeği bir tutmuyor. (bakara: 228-282)
    15. sadece arap kavmi için yazılmıştır. (fussilet: 44), (yusuf: 2), (şuara: 198-199), (enam: 92)
    16. peygamberin seks sırası anlatılıyor. (ahzab: 51)
    17. birçok ayet birbirini yalanlıyor. ilk müslümanın muhammed, musa ve ibrahim olduğuna dair ayrı ayrı ayetler var. hangisi belli değil. (a’raf: 143), (en’am: 163), (ali imran: 67)
    18. el, ayak kesme, sopayla dövme gibi akıl almaz ceza yöntemleri öneriyor. (maide: 33-38)
    19. kelle kesmeyi emrediyor. (muhammed: 4)
    20. nerede bulursanız öldürün diyor. (bakara: 191)
    21. sadece muhammed'e özel kadınlar listesi var. müminlere 4 kadın, muhammed'e sınır yok. (ahzab: 50)
    22. kadının cariye olmasına onay veriyor. (mearic: 30), (nisa: 24-25), (muminun: 6), (nur: 33)
    23. ayetlerin bazılarında anlatım bozuklukları var. haram davranışları sayarken "anne babaya iyilik edin" gibi pozitif cümleler var. ???
    24. anlayasınız diye arapça indirdik deniliyor. arapça evrensel değil. (yusuf: 2)
    25. "mekke ve civarı için indirdik" diyen ayet de var evrensel diyen de... kuran evrensel değil kavimseldir. (en’am: 92)
    26. peygamberin öz amcası ebu leheb'e beddua ve hakaretler var ve bu namaz suresi... (tebbet: 1-5)
    27. peygamberin evinden misafir kovma ayeti var. (ahzab: 53)
    28. peygamber evlatlığı zeyd'in karısını koynuna alabilsin diye ayet var. (ahzab: 37)
    29. evlenme yaşı için sınır yok. ???
    30. sınırsız cariye helal. (muminun: 6), (nur: 32-33), (ahzab: 50-52-55), (mearic: 30)
    31. ayetleri sorgulamayın diye ayet var. (maide: 101)
    32. dünyada haram ettiği zina ve içkiyi ahirette ödül olarak anlatıyor. (bakara: 219), (maide: 90-91), (yunus: 4), (nahl: 67), (bakara: 25), (ali imran: 15), (duhan: 54), (tur: 20), (rahman: 72), (vakıa: 23), (nebe: 33-34)
    33. eşcinselleri lanetliyor. (nisa: 15-16), (araf: 80-81), (hicr: 71), (şuara: 165), (neml: 55)
    34. gayrimüslimlerin cennete girebileceği de söylenirken, başka ayette tam zıttı söyleniyor. (bakara: 62), (maide: 69), (nur: 39), hu: 15-16), (tevbe: 17)
    35. namazın nasıl kılınacağı anlatılmıyor. ???
    36. tarihi bir olay anlatırken meryem'leri karıştırıyor. kur’an’da “ey harun’un kız kardeşi” diye hitap etmişlerdir. halbuki bu iki meryem birbirinden tamamen bağımsızdır. isa’nın annesi olan meryem’in harun isminde bir kardeşi olmadığı gibi, bu iki meryem’den ilki, diğerinden yaklaşık 1700 yıl önce yaşamıştır. (meryem: 28)
    37. lat, menat ve uzza isimli putları övüyor. (necm: 19-20)
    38. savaşa teşvik eden ayetler var. (bakara: 190-193-216-244), (ali imran: 166), (nisa: 71-72-76-84), (enfal: 17-39-65), (tevbe: 14-15-46-111-123), (hac: 39), (ahzab: 18-19), (muhammed: 20), (fetih: 11-16)
    39. bir savaşta kaç müslümanın kaç kafire denk geldiğini anlatan ayeti hemen bir sonraki ayet yalanlıyor. (enfal: 65-66)
    40. kadına savaşta "ganimet" diyor. (nisa: 4)
    41. "cahiliye dönemindeki gibi açılıp saçılmayın" diye kadının özgürlüğünü kısıtlıyor. (ahzab: 33)
    42. ayın yarıldığını iddia ediyor. (kamer: 1)
    43. galaksiler yok. ???
    44. evrenin nasıl oluştuğu tamamen yanlış anlatılıyor. ???
    45. dünyanın oluşumu bilime taban tabana zıt…
    46. güneş dünyanın etrafında döner diyor. (enbiya/33)
    47. allah pek çok ayette beddua ediyor, hatta bazılarında kendi kendine "allah onları kahretsin" diyor. (munafikun: 4), (tevbe: 30)
    48. kuran'da kadınlara hitap hiç yok. ???
    49. bazı hayvanları hâkir görüyor ve kafirler için "aşağılık maymunlar" gibi çocukça hakaretler kullanıyor. (bakara: 65), (maide: 60)
    50. muhammed tanrılaştırılıyor. (ahzab: 56)
    51. bir ayette ganimetlerin tamamı peygamberin diyor, cihatçılar savaşı reddedince "ganimetlerin 5'te 1'i peygamberin" ayeti geliyor. (enfal: 1-41)
    52. peygamberin küçük karısı ayşe'nin zina yapıp yapmadığına dair ayetler var. entrikalar ve dedikodular da unutulmamış. (nur: 11-12-13-14-15)
    53. evrim hiç yok. ???
    54. içki konusunda önce olumlu sonra olumsuz ayet geliyor. (nahl: 67), (bakara: 219), (maide: 90-91)
    55. yahudi ve hristiyanları dost edinmemeyi emrediyor. (maide: 51)
    56. kadınlara "tarla" diyor. (bakara: 223)
    57. peygamberler arasında fark olmadığını söyleyen ayet ve muhammed'in en değerli peygamber olduğunu söyleyen başka bir ayet var.
    58. iyilik ve kötülüğün allah'tan geldiğini söylüyor, sonra iyilik allah'tan kötülük senden diyor.
    59. uzaya çıkmayı imkansız görüyor. (rahman: 33)
    60. ay'ı nur kaynağı olarak nitelendiriyor, güneşin ışığını yansıttığını bilmiyor. (yunus: 5), (nuh: 16)
    61. büyük patlama ile ilgili hiçbir bilgi geçmiyor. ???
    62. köleyle hür bir tutulur mu, diye insanları ayrıştırıyor. (nahl: 75)
    63. konuşan karınca, ejderha, vs masalsı anlatımları var. (neml: 18), (araf: 107)
    64. iblis için bir ayette melek, diğerinde cin diyor. (kehf: 50), (bakara: 34)
    65. mahşerde allah şefaat etmez diyen ayet de var, eder diyen de. (bakara: 48), (zuhruf: 86), (necm: 26), (zümer: 43)
    66. hayvan, bitki, coğrafi şekil ve besinler ortadoğu’ya özgü. ???
    67. bir ayette vasiyet şart, diğerinde değil. (bakara: 180),
    68. allah, muhammed'e salat ediyor. (ahzab: 56)
    69. kıble önce kudüs'ken yahudiler itiraz ettikten sonra kabe oluyor. (bakara: 144)
    70. cehennemde ebu cehil'e düello teklif ediliyor. (alak: 13-19)
    71. rahman suresinin 31 ayeti plak takılmış gibi aynı cümleyi yazıyor. (özellikle bakınız..)
    72. her şeyi bilen allah kıyamet saatini meleklerden öğreniyor.
    73. cennette kadınlar için vadedilen hiçbir şey yok. ???
    74. hayvanları yük taşıma, öldürüp yeme ve ulaşım aracı olarak görüyor, evrimden alakasız.
    75. bazı ayetler daha muhammed zamanında hükmünü yitiriyor ama hala duruyor.
    76. peygambere soru sormak için sadaka vermek emrediliyor. (mücadele: 12)
    77. cennetin genişliği ayetlerde farklı anlatılıyor. (hadid: 21), (ali imran: 133)
    78. dünya kainattan daha önce yaratıldı diyor. (fussilet: 9-12)
    79. rüzgar olmasa gemiler durur diyor. (şura: 33)
    80. boşanma konusunda kadını 3 kez boşayıp başkasıyla evlendirip boşarsan tekrar sana helaldir gibi garip bir mantığa sahip. (bakara: 230)
    81. göklerle yer bitişikken onları ayırdığını iddia ediyor. (enbiya: 30)
    82. diğer kitaplar gibi varlığına kanıt olmayan nuh'un gemisi efsanesini anlatıyor. (muminun: 27), (hud: 37-38-42-44), (araf: 64), (yunus: 73), (şuara: 119), (ankebut: 15-65)
    83. mekke'de ayetler barışçılken medine'de muhammed güçlenince vahşi ayetler geliyor. (kafirun: 6), (tevbe: 29)
    84. muhammed'in "sapık" olmadığını savunan ayet var. (araf: 61)
    85. gece ve gündüz bilimsellikten çok uzak anlatılıyor.
    86. mikail'in meteorolojiden sorumlu olduğu söyleniyor ama trilyonlarca gezegen var.
    87. tatlı suda mercan ve inci yetişebileceği anlatılıyor. (rahman: 19-22)
    88. tevrat'tan alıntılar yapılırken hata yapılmış, zebur kitap zannediliyor. (kuran/maide: 45 - tevrat/mısırdan çıkış: 21:23.25), (kuran/enbiya: 105 – tevrat/mezmurlar: 37:29), (kuran/araf: 40 – incil/ matta 19:24–markos 10:25–luka 18:25), (kuran/ali imran: 93 – tevrat/yaratılış bölümü 32:22.31), (kuran/hicr: 9 – tevrat/yeşaya: 40/8 – incil/matta: 5-18)
    89. cennet sadece erkeklere özgü bir harem gibi anlatılıyor.
    90. allah'ın bazı insanlara hidayet vermediği ve onları yakacağı söyleniyor.
    91. göğün yere düşmemesi için tutulduğu yazıyor. (hacc: 65)
    92. nisa 11-12 ayetlerinde matematik hesap hatası yapılıyor.
    93. güneşin sıradan bir yıldız olduğu bilinmiyor.
    94. bilimselliğe ters olarak her şey insan için yaratıldı mantığı var.
    95. cinlerden bahsediyor, varlıklarına dair hiçbir bilimsel delil yok.
    96. allah bazı ayetlerde pazarlık yapıyor.
    97. hırsızlık haram ama savaşta ele geçirilenlerin yağmalanması helal. (maide: 38), (nisa: 24)
    98. nisa 23 ensesti yasaklıyor, ahzab 50 sadece peygambere izin veriyor.
    99. kuran'da "aşk" kelimesi hiç geçmiyor.

kaynak: kuran
    edit: alıntıdır
hesabın var mı? giriş yap