şükela:  tümü | bugün
 • tiyatro ya da curling : /
 • kısaca insaniyetin amına su kaçırmak denebilir.
 • kadavra ile icra edilen sanat türü.
 • (bkz: ananami)
 • kim olduğunuz, nerden geldiğiniz ve neler yapabileceğiniz hakkında cevaplar bulabileceğiniz sanattır.

  (bkz: porno)
 • insanı bildiğini zanneden kişilerin,insanı insana anlattığını iddia eden saçmalık.
  bu güzel insanlar "önce insan olun" ya da "oynama, yaşa" cümlelerini pek severler.
  edirt: fikrim değişti.
 • itiraf ediyorum hayattır..

  hayattan bir yıl daha geçip gidiyor.. kendimi yorgun hissettiğim, içimi her daim güldüremediğim, kendimi kendime tutturamadığım zamanlar olmadı değil..

  yine de ne mutlu bana ki hayat bazen insanların kalplerine dokunabilme fırsatını verdi bana. her geçen yıl daha da fazla şey öğrenmiş ve daha fazla tecrübe kazanmış olmanın verdiği güçle etrafımdaki insanların hayatlarını beslediğimi, onların gücü olduğumu, onlardan destek aldığımı, onları kabul edip onlara saygı duyduğumu görüp seviniyorum.

  ancak beni mutsuz ettiğini gördüğüm, bana seçme hakkı vermeyip "yapmak zorundasın"a çeken, hayır cevabına tahammülü olmayan, yapıcı değil yıkıcı ilişkiler içine sokmaya çalışan insanlara da teşekkür ediyorum bana öteki türlüsünün de mümkün olduğunu gösterdikleri için..

  bak insanların her biri bir derya dünya diyorum kendi kendime... ve dünyada da en zor olan şey "insanı" tanımak... zira insan hayvanlardan farklı olarak genellikle "tahmin edilemeyen" şeyler yapar. ve tahmininizden çok daha iyi veya çok daha kötü olabilir. iyiler sizi her koşulda siz izin verdiğiniz zamanlarda beslerken kötüler tehlikelidir çünkü bir ömür boyu kurtulamazsınız. görüşmezsiniz, konuşmazsınız, uzak durursunuz ama onlar her daim sizi izlerler, kafalarındaki size rol biçerler bir de olur olmaz zamanlarda biçtikleri rolleri sizlere giydirmeye çalışırlar...hiç yorulmadan yaparlar bunu.. unutmaya çalışırsınız ama onlar kendilerini unutturmayacak kadar dünyanın merkezine koyarlar kendilerini, sizi taciz etmeye devam ederler. işte o günlerde dahi asla tahriklere kapılmadan "iğneyi önce kendinize batırıp, kendinize bakmayı" bilebilirseniz kendinize en büyük iyiliği yapmış olursunuz. birilerini tepeleyebilecek güce sahip olup tepelememek ve olan biteni zamanı bırakırken kendinize zaman tanımak sizi her zaman daha güçlü kılar. kendinizi korurken kaldığınız yeri her daim muhafaza ediniz.

  işte hayat le bir şeydir...

  mutluluklar dilerim.
 • kendisiyle anlatınız. dışardan gözleme dayanan örneklemeler eleştirel, ayıklayıcı ve reddedici olabilir ya da yersizce iyimser, objektiflikten uzak olabilir.
  halbuki insan kendi içinde bölündüğünü, duygularının temelsiz olmadığını, kişiliğine işlendiğini sezer. dünyaları kurtaracak ya da yeni dünyalar yaratacak kadar gönlü bol gibi olur ya bazen, bazen de sırf bunları yapabilmek için kırmaya, yakmaya, yok etmeye haklı görür kendini. tabi uygun mazaretlerle.
  insana insanı kendi var ettiği insanıyla anlatın. yeterince ürkütücü ve yeterince umut verici olabilir.
 • ebeveynlerin başkasının çocuğunu örnek gösterme sanatı?
 • zamanında haldun taner bu söze insanca kelimesini ekleyerek şu hale sokmuştur:insanı insana insanla insanca anlatma sanatı.. bir kelimeyle adeta zarif bi devrim yapmış üstad